Ako si vybrať

Akým elegantným módnym výberom zakryť u mužov problematické brucho?

Aj muži zápasia v móde s tým, ako šikovne zakryť problematické partie. Nemusíte mať ani typické „pivné“ brucho, aby vás v outfitoch neprekvapili prvé obmedzenia. Faktom je, že si neviete dovoliť úplne všetko a tie najväčšie obavy prichádzajú pri stanovenom dress code. Isté pracovné pozície si totiž vyžadujú elegantné oblečenie, pričom najčastejšie pracujeme s oblekom a košeľou. Poďte si pomocou našich tipov užívať elegantný outfit a voľne v ňom dýchať!

Návod ako zakryť problematické brucho
Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Košeľa? A prečo nie

Predovšetkým patrí k základným prvkom na zvýraznenie pánskej elegancie. Aj keby to nebolo naším zámerom, košele veľakrát umožnia lepšie vyniknúť tomu, čo je na vás úžasne a zakryť jemné nedostatky.

Pri väčšom brušku najprv siahnite po svojej skutočnej konfekčnej veľkosti, neklamte. Uškodili by ste iba sebe, pretože by vám vôbec nesedela, po čase sa v oblasti pásu vyhrňovala, krčila a najväčšie faux-pas by nastalo pri roztvárajúcich sa gombičkách.

Siahnuť teda po voľnejších modeloch? Ani to nepatrí k šťastným voľbám. Pôsobili by ste mohutnejšie, opticky s pár kilami navyše.

Peknú postavu vytvarujú aj na väčšom brušku elegantné pánske slim fit košele s flexibilným, ale stále jemne kopírujúcim materiálom. Považujeme ich za zlatý stred medzi voľnými až neforemnými a príliš obtiahnutými košeľami.

Ak košeľa, tak slim fit, ktorá padne!

Výhodou slim fit je ich jemné zoštíhlenie v páse. Toto optické tvarovanie treba rozšíriť aj o vhodné farby, vzory, potlače a kombináciu so sakom. Platí, že väčšie bruško pohodlne zamaskujete svetlejšími košeľami a drobnými, miniatúrnymi vzormi.

Dobrého optického klamu sa dopustíte pri upriamení pozornosti na širšie zrezaný golier alebo na nápadité manžety na svojich moderných košeliach s dlhým rukávom. Môžu jemne vyčnievať spod saka, navyše pútať pozornosť tmavšími a výraznejšími odtieňmi.

Tieto košele jednoznačne ponúkajú väčší priestor na optické kamufláže, ako odkloniť pozornosť od väčšieho bruška. Dlhé rukávy si možno vyhrnúť tesne pod lakte alebo ich nechať voľne. Zaujať môžete aj tmavším lemovaním či farebným prerozdelením na svetlú nosnú časť a výraznú na golieri, ramenách a a na rukávoch.

Môže sa muž s väčším bruškom obpásať sakom? Môže, a to aj v priliehavejšom strihu. A nezabúdajte, že najmä vkusné a „kričiace“ doplnky, čo najďalej od rizikových partií, robia v outfite skutočné divy!

Keďže ide o elegantný štýl, odporúčame kvalitné hodinky, náhrdelník, šál alebo šatku. Vybavené! A počas obedňajšej prestávky sa môžete opäť schuti najesť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button