Práca a vzdelanie

Ako uspieť pri obchodných rokovaniach aj v mužskom svete?

Viesť obchodné rokovania býva niekedy náročné. Každý chce predsa pre seba vyjednať tie najlepšie podmienky. A obzvlášť ak ste žena v odvetví, ktoré je prevažne mužské. Nečudujte sa, že niektorí muži sa k vám budú správať inak, ako keby ste patrila „k nim“.

Ako uspieť na rokovani v mužskom svete
Zdroj obrázka: Autor: Pereslavtseva Katerina / Shutterstock.com

Prvý dojem je dôležitý. O to viac ak ste žena, ktorá chce uspieť v mužskom biznise

Preto ak vás čaká dôležité rokovanie, musíte byť pripravená naozaj na 100% (alebo aj na 120%). A keďže ste žena, zrejme si budete musieť dať záležať na viacerých veciach ako mužskí konkurenti. Minimálne sa pripravte na to, že v prvom rade každý zhodnotí váš vzhľad. A tak ich „odrovnajte“ už tým ako budete vyzerať.

Nemusíte pritom prísť s extrémne komplikovaným outfitom. Krása býva často ukrytá v jednoduchosti a existuje jeden kúsok zo ženského šatníka, ktorý sa nielen dokonale hodí na takúto príležitosť, ale zároveň pozdvihne aj inak jednoduchý outfit na vyššiu úroveň. Stále neviete? Hovoríme predsa o štýlových dámskych sakách.

Vhodný outfit dokáže zapôsobiť, ale zďaleka to stačiť nebude

Aj keď strihy dámskych sák nie sú možno tak variabilné ako rôzne iné kúsky oblečenia, rozhodne dokážu zázraky. Potrebujete opticky ubrať nejaké to kilečko? Skvelo sa na to hodí predĺžené sako, ktoré vám naviac pridá centimetre do výšky.

Alebo chcete naopak predviesť dokonalé krivky? Sako z jemne padavého a poddajného materiálu bude zľahka kopírovať postavu a stavíme sa, že potenciálnych obchodných partnerov presvedčíte na čokoľvek.

Avšak aj keď vzhľad je dôležitý pri prvom dojme, len to, že budete vyzerať ako vystrihnutá z módneho časopisu, vám úspech vo svete biznisu neprinesie.

Musíte mať čo ponúknuť. Tak „naštartujte“ tlačiareň a kvalitné tonery HP a pripravte si potrebné podklady do tlačenej podoby. A nezabudnite si v nich vyznačiť dôležité veci. Počas rokovania budete vo výhode ak sa v nich budete dokonale orientovať a na všetko okamžite reagovať. Ukážte mužom, že žena pri nich rozhodne nebude hrať druhé husle.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button