Zvieratá

Ako je pripravované hypoalergénne krmivo?

Trpí váš psík nejakou alergiou alebo mu niektoré suroviny nevyhovujú? V takomto prípade by ste mali zvážiť kúpu hypoalergénneho krmiva, ktoré obsahuje hypoalergénne suroviny, pričom nemusí ísť len o špeciálnu diétu. Hypoalergénne granule sú vhodné najmä pre citlivých psov, ktorí majú problémy s klasickými granulami.

Hypoalergenné krmivo pre psov
Zdroj obrázku: enzo4 / Shutterstock.com

Z čoho sa pripravujú hypoalergénne granule?

Hypoalergénne granule sa vyhýbajú obsahu kuracieho mäsa. Keďže kuracie alebo hovädzie mäso môže spôsobovať alergie alebo im nemusí chutiť, tak existuje veľa iných alternatív. Najčastejšie sa pripravujú z jahňacieho alebo králičieho mäsa.

Prípadne môže tiež obsahovať mäso z kačice, lososa alebo inej zveriny.

Ako sa môže prejaviť alergia?

Citlivý pes môže mať problémy s konkrétnou zložkou jeho stravy, ktorá sa prejaví tráviacimi ťažkosťami alebo sa môžu objaviť kožné problémy.

Najčastejšími príznakmi môže byť svrbenie. Ak sa chcete vyhnúť podobným problémom, tak budete musieť vyhľadať kvalitné granule pre psa, ktoré obsahujú hypoalergénne zložky.

Ďalšie alternatívy hypoalergénneho krmiva

Okrem špeciálneho hypoalergénneho krmiva existujú aj ďalšie možnosti výberu, ktoré sú ideálne pre psov s dlhodobými ťažkosťami. Jednou z možností sú napríklad rôzne diéty, ktoré sa špecializujú na daný problém. Rôzne druhy diétneho krmiva dokážu pomôcť alergikom alebo psíkom, ktorí majú intoleranciu na určitú zložku krmiva.

Pri určení vhodného krmiva je potrebné, aby ste vedeli, akú alergiu má váš psík. Podľa nej prispôsobíte aj granule a zložky stravy, ktoré sú pre neho vhodné. Ak ide výhradne o problém s mäsom, tak sa rozhodne vyhnite kuraciemu mäsu.

Na trhu sa môžete stretnúť s veľkým výberom hypoalergénnych granúl a podobných maškŕt. Ak však chcete vybrať vhodné granule pre svojho psa, tak musíte zistiť, aká zložka mu spôsobuje problémy alebo ovplyvňuje jeho energiu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button