Nezaradené

Aké sú mýty o alkohole?

alkohol-mytyPitie alkoholu sprevádzajú rôzne povery. Ktorým by ste nemali veriť?

Alkohol vás nabije energiou

Alkohol nie je stimulant a energiou vás skutočne nenabije. Aj keď v malom množstve môže odstrániť mentálne zábrany a môže sa vám tak zdať, že vám pomáha, účinky alkoholu sú predovšetkým tlmivé.

Nie je tajomstvom, že alkohol spomaľuje myslenie, reč, pohyby i reakcie.

Kilá ovplyvňujú stav opitosti

Telesná hmotnosť je iba jedným, nie však rozhodujúcim faktorom, ktorý sa podieľa na alkoholovej tolerancii. Na ženy alkohol pôsobí rýchlejšie, pretože ich telo je tvorené väčším percentom tuku ako mužské.

Navyše majú ženy menej enzýmu nazývaného dehydrogenáza, ktorý odbúrava alkohol. Schopnosť žien vstrebávať a odbúravať alkohol sa tiež mení v priebehu menštruačného cyklu.

Prečítajte si aj článok: Ako sa obliecť na párty?

Studená sprcha vám pomôže k triezvosti

Tým, čo je im príliš veselo, sa obvykle odporúča, aby šli na čerstvý vzduch, dali si studenú sprchu, alebo horúcu kávu. Ide údajne o zaručené recepty, ako rýchlejšie vytriezvieť. Avšak!

Odbúrať alkohol z tela dokáže len čas.

Idete na party? Poriadne sa najedzte!

Olej, slanina, rezne alebo čipsy? Nie, nič zo spomínaných chuťoviek vám nepomôže ostať dlhšie triezvymi.

Aj keď tučné jedlo spomalí vstrebávanie alkoholu do krvného obehu, rozhodne mu však nezabráni. Preto sa aj po ťažkých jedlách opijete ako kedykoľvek inokedy.

Alkoholom k lepšiemu sexu

Opäť ide len o poveru. Napriek všeobecnému presvedčeniu alkohol sexuálnu výdrž nezvyšuje, ale naopak, čím viac ho vypijete, tým menšia bude schopnosť tela reagovať na sexuálne stimuly.

Jediné, v čom vám alkohol môže pomôcť, je odstránenie mentálnych zábran, no na úkor sexuálneho výkonu.

Alkohol vás zahreje

Kdeže! Alkohol len spôsobí, že sa budete cítiť teplejšie, no v skutočnosti budete strácať telesné teplo ešte oveľa rýchlejšie práve v dôsledku rýchlejšieho prúdenia krvi pod povrchom kože.

Ak budete miešať, opijete sa viac

Mixovanie nápojov, prípadne ich striedanie, nemá na mieru opitosti žiadny vplyv. Tú spôsobuje konzumácia etylalkohol, nie miešanie drinkov. Je teda úplne jedno, koľko druhov nápojov v priebehu večera vypijete, podstatný je ich obsah etylalkoholu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button