Úvod / Voľný čas a hobby / Ako vyzrieť na peňažný darček na Vianoce?

Ako vyzrieť na peňažný darček na Vianoce?

ako vyzrieť na peňažný darček počas a na VianoceDávanie peňazí nie je na sviatky vždy to najideálnejšie, ale koľkokrát sa tomu nevyhnete. Je lepšie darovať peniaze, než kúpiť zbytočný darček, ktorý nepoteší. Lenže, ako to urobiť, aby bolo všetko akosi elegantné, s nápadom a decentné? S týmto problémom sa potykali aj v zahraničí a vymysleli celkom originálnu vec. Ako vyzrieť na peňažný darček na Vianoce?

Nemusíte sa báť, že pomôcky u nás sú nedostupné, všetko som previedla na slovenské podmienky a zjednodušila tak, aby ste si to mohli ľahko vyrobiť aj vy doma.

Čo potrebujete na peňažný darček na Vianoce:


  • nožnice – normálne, ale ak máte ozdobné iste ich tiež využijete
  • lepidlo – tuhé, ak máte lepiace kocky, ak máte obojstrannú lepiacu pásku alebo pokiaľ máte tiež roll on lepidlo na fotografie … proste niečo z toho
  • papier – základ kartón, najlepšie fotokarton, ak máte doma zdobený kartón, či dokonca scrapbookovou štvtinku je to dokonalé, ale nemusí byť … potrebujete ich však niekoľko farieb
  • samolepky, ozdôbky
  • koník alebo dierovač
  • kružidlo
  • pravítko a ceruzka
  • mašľa

Postup výroby

Kružidlom na kartóne, či fotokartone namaľujete kruh.

darovanie peňazí na vianoceDruhý kruh z ďalšieho kartónu zhotovte v rovnakej veľkosti ako ten prvý. Za pomoci ceruzky a pravítka si vytýčte stredovú líniu, ktorá koliesko rozdelí na dve polovice.

Z kartónu číslo tri vytvorte ďalší kruh, avšak s o centimeter menším priemerom ako predošlé dve kolieska. Na štvrtý kartón kružidlom nakreslite posledný kruh, najmenší. Medzi tretím a štvrtým kruhom bude centimetrový rozdiel.

Vystrihnite. Pokiaľ máte ozdobné nožnice môžete ich na niektorý z kruhov použiť.

Kruh s ryskou rozstrihnite ešte napoly.

Pred sebou máte tri rôzne veľké kolieska a jedno rozpolené koliesko. Teraz začnete vrstviť. Základ tvorí najväčšie koliesko, na ktorého stred presne nalepíte koliesko o centimeter menšie. Poriadne pritlačte, nech nie sú bubliny a aby kolieska k sebe pevne priľnuli.

Tu je dôležité si uvedomiť to, že ak by ste najprv prilepili tretie najmenšie koliesko na väčšie dve kolieska, už príliš priestoru na zdobenie nezískate.

Odporúčam preto najprv tretej koliesko ozdobiť a až nakoniec zlepiť dohromady s ostatnými.

Zdobeniu sa medze nekladú

Môžete kolieska ozdobiť samolepkami, korálikmi, výsekmi, pečiatkami, gombíkmi, papierovými, či inými kvietkami a tak ďalej. Až budete spokojní s výsledkom prejdite k ďalšiemu bodu.

A tým je lepenie tretieho kolieska.

ako pekne a originálne darovať peniazeV ideálnom prípade ho z rubovej strany polepte 3D lepítkami a následne vlepte presne do stredu druhého kolieska. Vznikne vám tak zaujímavý trojrozmerný efekt.

Ak však nemáte tieto malé lepiace kocky, tak koliesko môžete nalepiť tiež presne do stredu za pomocou poriadneho lepidlá, obojstrannej pásky, či rollon.

Nakoniec môžete spodné dve kolieska ozdobiť čiarkovaním alebo bodkovaním za pomoci gélového pera. Prípadne použiť techniku tupovania, ktorá výrobok trochu zatají a urobí ho akoby vintage.

Predná strana peňažného darčeku je hotová


Kapsička, to najdôležitejšie nakoniec. Polovicu kolieska po leme oblúku pokryjeme lepidlom a prilepíme na rubovú stranu ozdoby. Dávame pritom pozor, aby sa nám kapsička neprilepila, ale bola voľná.

Po prilepení môžeme skúsiť zasunúť bankovku, aby sme si overili kvalitu svojej práce.

Čerešničkou na torte je očko. Máte dve možnosti, ako na ozdobe vyrobiť záves.

a) odstrihnite kúsok mašličky, prehnite ju napoly a koníkom pricvaknite ku koliesku presne v strede hornej časti

b) dierkovačkou vytvorte dierku presne na stredu v hornej časti kolieska, tou potom pretiahnite mašličku a zauzlite

Ozdoba je hotová stačí už len vložiť peniaze a zavesiť na stromček.

Ako vyzrieť na peňažný darček na Vianoce?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *