AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť zimný svietnik zo starých pohárov?

Ako vyrobiť zimný svietnik zo starých pohárov?

Ako vyrobiť zimný svietnik domaSvietnik sa začal používať hlavne z bezpečnostných dôvodov. Aby sa zabránilo poliatiu voskom, popáleninám, zapáleniu vecí či aby sme si nezničili nejakú vec. Neskôr sa svietnik stal dekoratívnym prvkom, ktorý tvorí útulnú domácu atmosféru. Plápolajúci malý ohník navodzuje zimnú atmosféru a krásne zútulní byt. Pekný zimný svietnik si môžeme vyrobiť zo starých pohárov alebo zaváracích pohárov. A tu je môj návod.


Čo je potrebné ak si chcete vyrobiť zimný svietnik zo starých pohárov:

Ako vyrobiť zimný svietnik zo starých pohárov

  • staré poháre na zaváranie (akékoľvek) 2ks
  • liehový fix (Centropen)
  • papier
  • nožnice
  • špáradlá
  • lepidlo
  • trblietky (alebo soľ)
  • čiernu farbu (vodovka, tempera)
  • štetce

Postup výroby krok po kroku

1. Zo všetkého najskôr si vezmeme papier, ktorý obmotáme okolo pohára. Tým si jednoducho zmeriame rozmer, na akú veľkú časť papiera budeme kresliť. Nakreslíme motív, ktorý budeme chcieť mať na našich pohároch. Napr. kostolík, domčeky, stromčeky a pod. Tento motív nakreslíme tak, aby sme ho mohli neskôr bez problémov vystrihnúť.

príprava šablóny na zimný svietnik

2. Potom, čo sme si svoj motív na papier nakreslili, vložíme ho do pohára. Za pomoci čierneho Centropen obkreslíme tvary nášho motívu na pohár. Obkreslený motív na pohár “vymaľujeme lepidlom”. Než nám lepidlo zaschne, nasypeme naň strieborné či biele trblietky (môžu byť zmiešané so soľou či len soľ). Takto urobíme celý motív na pohár.

3. Druhý pohár urobíme presne naopak. Motív, ktorý sme si nakreslili na papier a použili ho ako šablónu, teraz vystrihneme a nalepíme ho dookola na druhý pohár.

4. Tentoraz z vonku. A čakáme než lepidlo zaschne.

5. Medzitým ako lepidlo zaschne, vezmeme balenie špáradiel, ktoré zviažeme dokopy gumičkou. Jednu stranu namočíme do lepidla a robíme bodky na poháre v miestach, ktoré nie sú pomaľované. Po zaschnutí lepidlo sa vytvorí matný efekt pripomínajúci padajúci sneh.

6. Po zaschnutí lepidla na pohároch vezmeme čiernu farbu a vymaľujeme s ňou náš motív, ktorý sme nalepili na druhý pohár. Všetko necháme zaschnúť. Vložíme sviečku a krásny zimný svietnik  máme hotový.

Tip


Pracujte s podložkou, uľahčí to prácu a nezašpiní stôl.

Ďalšie kreatívne nápady ako si vyzdobiť dom či byt nájdete tu:


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.