AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť zasnežený svietnik zo zaváracieho pohára?

Ako vyrobiť zasnežený svietnik zo zaváracieho pohára?

ako urobiť zasnežený svietnik zo zaváracieho poháraPoďme si vykúzliť čarovnú zimnú atmosféru! Či už napadne sneh alebo nie, naše pocity pri pohľade na zasnežený svietnik zo zaváracieho pohára budú totožné s tými, ktoré máme, keď si prezeráme obrázky so zimnou tématikou. Svietnik vyzerá naozaj čarovne. A na výrobu svietnika ako zimnú dekoráciu potrebujete minimum času. Navyše, zavárací pohár nájde doma takmer každý. Šišky môžeme ľahko nájsť aj na záhrade alebo na prechádzke lesom. Kúpiť bude treba len sviečky a umelý sneh, ak nepoužijeme hrubozrnnú soľ. Investícia je len pár eur.


Čo potrebujeme na zasnežený svietnik zo zaváracieho pohára:

  • 1 zavarací pohár
  • čajovú sviečku (Mimochodom, vedeli ste, že jej pomenovanie súvisí s pôvodným účelom? Tým bolo udržiavanie napríklad teplého čaju v kanvici alebo na nahrievacom variči.)
  • umelý sneh (ktorý kúpime v predajni s dekoračnými predmetmi (prípadne hrubozrnná soľ))
  • 2 šišky
  • lepiacu pištoľ
  • jutový motúz
  • sneh v spreji
  • štetec
  • tanierik
  • noviny

Ako vyrobiť zasnežený svietnik zo zaváracieho pohára krok za krokom

svietnikTaviacu pištoľ si rozohrejeme. Oblepíme hrdlo zaváracieho pohára a rýchlo ho zasypeme väčším množstvom umelého snehu. Ten pritlačíme do teplého lepidla rukami, aby nám ho čo najviac držalo na pohári. Môžeme postupovať aj po častiach (ja som radšej volila túto druhú možnosť), nalepiť pár centimetrov, zasypať a pritlačiť sneh a opäť nalepiť pár centimetrov, zasypať a pritlačiť.

Pri výrobe svietnika musíme byť veľmi opatrní, aby sme sa nepopálili. Vrstva snehu, ktorú máme v ruke, je kľúčová. Lepšie je vziať väčšie množstvo, zvyšok padá do pohára, čo nie je na škodu. Je dobré si pohár postaviť na novinový papier, ľahšie potom sneh upraceme.

zasnežený svietnikOkolo hrdla zaváracieho pohára obviažeme motúz a urobíme mašličku. Taviacou pištoľou kvapneme na oko mašličky lepidlo a zasypeme trochou snehu. Potom postupujeme tak, že nalepíme jednu šišku vedľa druhej.

Ak budeme mať šišky moc veľké, zrežeme tú časť, ktorá bude nalepená na pohári. Sneh v spreji nastriekame v menšom množstve na tanierik a štetcom nanášame na šišky. Aby vyzerali tak, ako keď ich zasype sneh.

Do vnútornej časti pohára nasypeme umelý sneh vo väčšom množstve. Vložíme čajovú sviečku, ktorú zapálime dlhšou zápalkou alebo predĺženým zapaľovačom.

Krásna zimná atmosféra nás pri zapálení svietnika zo zaváracieho pohára obklopí prakticky hneď. Čo poviete?

Ďalšie odporúčané články:Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.