Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si vyrobiť veľmi pekný šperk?

Ako si vyrobiť veľmi pekný šperk?

ako si doma vyrobiť veľmi pekný šperkJe tu móda zlatej farby a nápadných veľkých šperkov. A práve taký pekný šperk si môžeme veľmi ľahko vyrobiť sami. Dlhý náhrdelník v medenej a zlatej farbe, netradičné kombinácie farieb, ktoré vyzerajú úžasne. Výsledok bude efektný a určite zaujme na prvý pohľad. Ako si vyrobiť veľmi pekný šperk?

Čo vám bude treba ak si chcete vyrobiť pekný šperk:


  • 4 kovové komponenty v medenej farbe (zakúpite napríklad v obchodoch s korálkami)
  • medená retiazka cca 80cm (lepšie sú mohutnejšie)
  • medený drôt alebo niekoľko ketlovacích nitov (zakúpite napríklad v obchodoch s korálkami)
  • ketlovacie kliešte
  • polymérovú hmotu zlatej farby (u nás sa predávajú pod značkou: Fimo, Cernit alebo Premo)

Postup krok za krokom ako na pekný šperk

Do stredu kovového komponentu vytvoríme z polymérovej hmoty “očko”.
Hmotu dobre prepracujeme, odoberieme potrebné množstvo a vytvarujeme guľôčku, ktorú do stredu kovového komponentu vtlačíme. Ďalej hmotu prstami vytvarujeme a uhladíme presne na stred kovového komponentu. Týmto spôsobom ozdobíme všetky štyri komponenty.

ako si doma vyrobiť náušniceZ dobre prepracovanej polymérovej hmoty vytvoríme 3 koráliky rôznej veľkosti, korálik veľmi dobre uváľame v dlani, aby bol hladký. Medený drôtik na jednej strane ohneme a prestrčíme opatrne korálikom, vyčnievajúci druhý koniec ohneme rovnakým spôsobom, ako sme to urobili na druhej strane. Týmto nám vznikne korálik s dvoma “ušami”, za ktoré bude ďalej prichytený k retiazke.

výroba veľmi pekného šperkuKomponenty s polymérovým stredom a koráliky s medeným drôtom upečieme podľa návodu na polymérovej hmote. Po vychladnutí spojíme jednotlivé diely a to tak, že kliešťami otvoríme potrebné očko retiazky, do tohto očka navlečieme daný komponent alebo korálik a očko opäť zatvoríme.

Takto postupujeme, až kým budeme mať všetky komponenty prepojené s retiazkou a retiazku uzavrieme. Vzdialenosti medzi jednotlivými komponentmi, aj ich umiestnenie a striedanie je len na vašej fantázii. Pri spájaní dávame pozor, aby jednotlivé komponenty boli lícom (stranou s polymérovým stredom) vždy na rovnakú stranu.

Tipy na pekný šperk


Aby bol náhrdelník ešte nápadnejší, skúste ho doplniť dlhými korálkami v podobnej dĺžke ako je on sám. Koráliky zo zlatých voskovaných perál budú to pravé. Voskované perly zakúpite v obchode s korálkami a sami si koráliky potrebnej dĺžky môžete navliecť.

Pozrite si aj články:

Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.