Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si vyrobiť snehovú vločku?

Ako si vyrobiť snehovú vločku?

ako si vyrobiť snehovú vločku z pruhovOzdobte si svoj domov krásnou snehovou vločkou. Na prvý dojem vyzerá zložito, ale zvládnu to aj malé deti s vašou prípadnou pomocou. Táto krásna ozdoba je nenáročná na pomôcky, množstvo materiálu a tiež času. Nechajte sa inšpirovať! Ako si vyrobiť snehovú vločku?

Čo na snehovú vločku potrebujeme:


  • obojstrannú lepiacu pásku
  • papier
  • nožnice
  • v ideálnom prípade rezačku, ale narezanie prúžkov zvládnete aj za pomocou ceruzky, pravítka a nožníc
  • kancelársky klinec

Postup ako vyrobiť snehovú vločku

Základom je štvorcový papier. Inštruktáž je rozpočítaná na 6,8 alebo 12 palcov. To preto, že scrapbookový papier, ktorý je na túto vločku použitý sa vyrába zväčša v týchto veľkostiach. V prepočte na slovenskú mieru je to teda: 15, 20 a 30,5 centimetrov.

Vyberte si teda jednu veľkosť, podľa ktorej sa bude odvíjať konečná veľkosť vločiek a narežte štvrtinku na dve sady po šiestich pásikoch. Jeden pásik by mal byť široký asi 1,5 cm na 30,5cm. Celkom teda narežte 12 pásikov, ktoré rozdelíte po 6.

originálna snehová vločkaŠesť pásikov dajte bokom a na stole si nechajte šesť na ktorých si vyznačíte stred. Z dvoch pásikov urobte pravouhlý kríž, vlastne také plus, kedy pásiky k sebe prilepíte v strede obojstrannou lepiacou páskou.

Ďalším krokom je zakombinovanie zvyšných štyroch prúžkov do skladačky. Nebojte sa nie je to tak zložité, ako sa zdá. Ide o princíp prepletania koberca.

Dva pásiky položíme pozdĺžne, presnejšie jeden nad a jeden pod základný pozdĺžny pásik. Nesmie medzi nimi byť žiadna medzera!

Zvyšné dva položíme zvisle pozdĺž zvislého stredového pásiku. Opäť jeden sprava a druhý zľava. Tento krát ich však vložte pod stredný pozdĺžny pásik tak, aby zvislé boli pod ním a zároveň, aby ležali na hornom a spodnom pozdĺžnom pásiku.

V mieste, kde sa krížia, tak ich zospodu k sebe za pomoci obojstrannej lepiacej pásky spojte (hore aj dole, vpravo i vľavo, dokonca i v strede).

Rovnaký postup zopakujte aj z opačnej strany.

Tvorba oblúčikov

Na vnútorné susediace pásiky, presnejšie na ich konce nalepte obojstrannú lepiacu pásku a spojte.

Rovnakým spôsobom postupne spojte aj ostatné vnútorné pásiky. Zostane vám základný kríž.

Skôr, než sa pustíte ďalej, musíte utvoriť rovnakú hviezdicu aj z druhej sady pásikov. Nakoniec by ste mali mať vedľa seba na stole dve totožné hviezdice so základným krížom. Až potom môžeme prejsť k ďalšiemu kroku.

Teraz nastáva dôležitý okamih. Na stole nechávate ležať jednu hviezdicu uloženú tak, aby kríž bol akoby v tvare plus. Druhú hviezdicu na tú prvú prikladáme obrátenú a navyše aj otočenú tak, že cípy “okvetných lístkov” sa dotýkajú koncov voľných pásikov. Zoberte obojstrannú lepiacu pásku a všetky konce postupne zlepte dohromady.

V konečnej fáze vlepte kúsok obojstrannej lepiacej pásky aj do stredu a vločku spojte v jeden celok. Zastrihnite prípadné presahujúce končeky pásikov a máte hotovo.

Tipy ako na snehovú vločku


Stred môžete spojiť aj za pomoci kancelárskeho klinca. Jedným rohom môžete prevliecť silon a urobiť očko na zavesenie.

Pozrite si aj články:

Ako si vyrobiť snehovú vločku?


Mohlo by vás zaujímať

ako zariadiť dielnu

Ako na zariadenie dielne?

Zariadenie dielne môžete urobiť v akomkoľvek prostredí, chce to len vyriešiť odhlučnenie, ak by ste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *