Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si vyrobiť originálnu dekoráciu nielen na stromček?

Ako si vyrobiť originálnu dekoráciu nielen na stromček?

ako si doma vyrobiť originálnu vianočnú dekoráciu nie len na vianočný stromčekČo si budeme hovoriť, či sa nám to páči, alebo nepáči, Amerika nás vie pekne dostať všemožnými nápady. Na rozdiel od tej slovenskej, ktorá neustále ešte zápasí s trendom prefabrikových výrobkov, tam sa ručná práca cení. Američania milujú veci luxusné, avšak vyrobené pokiaľ možno za málo peňazí. Najlepšie v rámci akejsi recyklácie. Ak tam človek niečo vie urobiť vlastnými rukami, má niečo, nad čím tu mnohí ohŕňajú aj viac, než len hornú peru. V tomto článku vám poradíme ako si vyrobiť originálnu dekoráciu nielen na stromček?

Návod na originálnu dekoráciu na stromček


výroba originálnej vianočnej dekorácieTento návod nech je vám inšpiráciou, ako ľahko možno premeniť obyčajný polystyrén na “niečo” z čoho sa vám zastavuje dych. Možno vás to prekvapí, ale výroba nie je vôbec zložitá, len vyžaduje celkom poriadny kus trpezlivosti a poriadnu zásobu špendlíkov. Koniec koncov, ako je vidieť na obrázkoch aj u nás sa už nájdu šikovné ruky, ktoré ich vedia všeličo vyrobiť a človek menej trpezlivý si ich teda nakoniec môže aj kúpiť. Pre tých ostatných tu mám menšiu inštruktáž.

Čo potrebujeme na originálnu dekoráciu na stromček:

  • polystyrénovú guľu
  • stužky
  • veľa krajčírskych špendlíkov
  • koráliky (veľa rôznofarebných)
  • veľa rôznofarebných flitrov (rôzne veľkosti, či tvary)
  • lepidlo Herkules
  • dve väčšie ihlice

Všetky potreby kúpite v galantériI, či vo výtvarných potrebách.

Základom na originálnu dekoráciu je vaša predstava, ako tá guľa by mala vyzerať

Prišpendlite kraj stuhy ku guli a obtočte ju dokola. Miestami prešpendlite, aby nevznikali faldy. Dbajte na napnutie a hladkú čistú líniu. Na guľu prichádza stuha vždy ako prvá.

Zdobenie

vyrábanie vianočnej dekorácie na stromčekPodľa vašej fantázie, či tiež podľa toho, aký vzhľad chcete, aby guľa nakoniec mala. Na špendlík navlečte rokajlové koráliky a následne aj flitre, špičku špendlíka namočte do lepidla a zapichnite do polystyrénu. Špendlíky by mali byť zapichované husto vedľa seba.

V konečnom výsledku by nemal byť polystyrénový povrch vôbec vidieť. Nezabudnite na očko na zavesenie. Prípadne zamaskovanie východiskových a konečných línií.

Tipy


Zdobiť môžete aj navliekaním iných korálikov, napríklad perličiek. Tiež môžete použiť ozdobné špendlíky s hlavičkou. Polystyrén si môžete predmaľovať.

Pozrite si aj články: ako ozdobiť vianočný stromček a ako si doma vyrobiť stojan na stromček.

Ako si vyrobiť originálnu dekoráciu nielen na stromček?
5 (100%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *