Úvod / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť originálne cukrové dekorácie – zimné aj vianočné

Ako vyrobiť originálne cukrové dekorácie – zimné aj vianočné

ako na originálne cukrové dekorácieCukor na Vianoce používame hlavne pri pečení cukroviniek. Ale nepripomínajú vám jeho kryštáliky trblietavý sneh? Toho sa dá veľmi dobre využiť. Pozrite si článok ako vyrobiť cukrové dekorácie.

Čo na originálne cukrové dekorácie treba:


  • sklenená nádoba (akvárium, guľa, väčšie poháre atď.)dekorácie s cukrom
  • kryštálový cukor
  • lepidlo
  • papier
  • nožnice
  • ceruzku
  • lepiaca páska

Postu výroby cukrových dekorácií

Najskôr si rozmyslíme, aký motív chceme na sklo nakresliť. Ja som použila cencúle na horný okraj akvária a dole kopčeky pripomínajúce snehové záveje. Ale môžete na sklenenú stenu namaľovať aj snehové vločky či ľadové kvety. Teraz štetcom nanášame lepidlo do požadovaného tvaru a ihneď zasypávame cukrom. Necháme zaschnúť a zopakujeme na všetkých stranách zdobeného predmetu.

vianočná dekorácia z kryštlového cukruNa papier nakreslíme ľubovoľný zimný motív. Ja som použila domčeky, opadaný listnatý strom a snehuliaka, ale motívom môže byť napríklad aj vianočný stromček, betlehem, sánkujúce postavy… Motívy vystrihneme a prestrihneme všetky otvory. Nezabudneme po stranách dokresliť záložky a ktoré dekorácie oprieme, aby nepadali dozadu.

Teraz papierové dekorácie narovnáme do nádoby. V prípade potreby ich ku dnu prilepíme lepiacou páskou. Všetko zasypeme kryštálovým cukrom. Vyleštíme steny nádoby a je hotovo. Vystavujeme najlepšie na dekoračnej tácke – kvôli odpadajúcemu cukru.

Tipy


Používame lepidlo, ktoré po zaschnutí spriehľadní – napr. Herkules. Ozdobiť môžete napríklad celú sadu pohárov určených na vianočný stôl. V tomto prípade sa ale vyhnite dekorovaniu horného okraja, kde sa poháre dotýkajú pery.

Varovanie

Nenanášajte príliš silnú vrstvu lepidla, inak bude pri zaschýnaní stekať a vytvárať nevzhľadné škvrny.

Ako vyrobiť originálne cukrové dekorácie – zimné aj vianočné
5 (99.46%) 37 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *