AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

ako urobiť gaštanový veniecNávod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás nebaví vyrábať z nich zvieratká a iné tradičné výrobky, skúste si urobiť gaštanový veniec podľa nášho návodu. V našom článku vám ukážeme postup, ako si vyrobiť gaštanový veniec a vytvoriť si tak krásnu dekoráciu behom pol hodiny. Gaštanový veniec sa bude skvele vynímať ako jesenná dekorácia na stole aj na dverách, ak na veniec prirobíte pútko na zavesenie.


Čo potrebujeme na dekoračný gaštanový veniec:


Postup ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec krok po kroku

gaštanový veniecZákladom venca bude slamený korpus na vence, pretože v tom prípade nemusíte byť tak dôslední v oblepovaní korpusu. Pokiaľ bude medzi gaštanmi vykukovať kúsok slamy, vôbec nič sa nedeje.

K výrobe dekoračného gaštanového venca potrebujete gaštany rôznych veľkostí, môžete pokojne využiť aj vylúpané gaštany či sušené gaštanové šupky, ktoré na venci tiež narobia parádu.

Ďalej použite akékoľvek prírodné dekorácie, ktoré máte k dispozícii alebo ktoré si môžete natrhať a pozbierať vo svojom okolí. Môžu to byť napr. žalude, šípky, jarabiny, orechy, sušené kvety a trávy, bobule, bodliaky a pod. Nazbierajte si tiež opadané farebné lístie zo stromov.

Jednotlivé kroky postupu

návod ako si vyrobiť jesenný dekoračný gaštánový veniecNajprv dobre predhrejte tavnú pištoľ. Potom na jednotlivé farebné listy naneste vrstvu horúceho lepidla a oblepte nimi korpus dookola.

Gaštany na “brušku” trochu zbrúsime brúsnym papierom, aby sme narušili ich povrch, a ľahšie nám priľnuli ku korpusu.

Potom jednotlivé gaštany potierame lepidlom a prikladáme ich na korpus obalený farebnými listami. Každý gaštan na korpuse chvíľku pridržte, aby sa dobre prilepil.

Korpus polepíme gaštanmi v troch radoch dookola. (Môžete urobiť aj viac radov a oblepiť tak korpus úplne celý, zaniknú však farby jesenného lístia).

Nakoniec ho dozdobíme šípkami, bodliakmi, bobuľami a malými farebnými lístkami či ďalšími pripravenými prírodnými dekoráciami. Dúfam, že sa vám váš gaštanový veniec podarí!

Tipy


  • Ak použijete biely polystyrénový korpus na veniec, je nutné ho veľmi dôkladne oblepiť farebnými listami alebo napríklad zelenou či hnedou jutovou stuhou.
  • Veniec môžete dozdobiť tiež mašľou v niektorej jesennej farbe.
  • Rad v strede venca môžete vytvoriť z menších gaštanov.

Ďalšie články a návody ako si vyrobiť:


Mohlo by vás zaujímať

ako si vyrobiť jesenný venic z prírodných materiálov

Ako vyrobiť jesenný veniec z prírodných materiálov?

Prinášame vám návod ako si vyrobiť jesenný veniec z prírodných materiálov. Jeseň je obdobie, ktoré …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.