Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si urobiť vianočný stromček na stenu do malého bytu?

Ako si urobiť vianočný stromček na stenu do malého bytu?

malý vianočný stromčekPre mnohých sa blížia najkrajšie sviatky celého roka Vianoce, ktorých symbolom je vianočný stromček. Sú medzi nami aj tí, čo bývajú v malom byte alebo tí, ktorí z rôznych dôvodov nechcú dávať stromček do stojanu. Pre všetky takéto situácie predkladám návod, ako si urobiť vianočný stromček na stenu do malého bytu. Výroba stromčeka nie je zložitá ani náročná na materiál. Vetvičky si nastriháme na vychádzke v lese, drevo na kmienok tam tiež nájdete a ozdoby si zvolíte podľa seba.

Čo je potrebné na vianočný stromček


  • ako-si-urobit-vianocny-stromcek-na-stenu-do-maleho-bytu-3Vetvičky ihličnanu
  • Kúsok silnejšieho konára, odrezok kôry alebo drevený kolík
  • Vŕtačka
  • Háčik na zavesenie
  • Záhradnícke nožnice
  • Ozdoby podľa svojho výberu

Postup ako vyrobiť vianočný stromček:

ako si spraviť vianočný stromček v byteBudeme potrebovať kúsok silnejšej vetvy alebo odrezok z porazeného kmeňa na kmienok. Všetko sa dá nájsť na vychádzke v lese. Najlepšie tam, kde prebiehala ťažba dreva, rôznych odrezkov tam býva veľa, stačí si vybrať. Kmienok sa dá urobiť napríklad aj zo starej plotovej plánky natretej na hnedo. Nastriháme si vetvičky ihličnanov. Dbajte na to, aby ste strihali konáre zo spodných poschodí a radšej z niekoľkých stromov. Po silných vetroch alebo na miestach, kde sa rúbe, býva konárov na zemi dostatok a teda nemusíte strihať živé stromy.

Vŕtačkou navŕtame do dreva diery na konáre. Mali by byť hlboké aspoň 0,5 cm, aby sa v nich konáre dobre udržali. Vŕtame ich v jednej rovine vedľa seba, niekoľko radov nad sebou, tak ako rastú poschodia na strome. Z druhej strany navŕtaného kmienka pripevníme háčik na zavesenie na stenu.

Vetvičky pre vianočný stromček


Do navŕtaných dier zasunieme pripravené vetvy. Vetvy si skracujeme podľa potreby, snažíme sa vytvoriť ilúziu pozdĺžne rozrezaného stromčeka. Je lepšie si priniesť z lesa viac členité vetvičky, aby stromček vyzeral hustý. Najlepšie sa tvaruje jedlička, ale nie všade ju nájdete.

Stromček zavesíme na zvolené miesto v byte a ozdobíme ho podľa vkusu a zvyklostí. Nemusíme vytvárať len tvar stromčeka, môžeme do navŕtaného dreva zastrčiť vetvičky rôznymi smermi a vytvoriť si závesnú dekoráciu. Po sviatkoch kmienok nevyhadzujte, poslúži aj na budúci rok.

Ako si urobiť vianočný stromček na stenu do malého bytu?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako zariadiť dielnu

Ako na zariadenie dielne?

Zariadenie dielne môžete urobiť v akomkoľvek prostredí, chce to len vyriešiť odhlučnenie, ak by ste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *