AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako si za pár eur ušiť nahrievací vankúšik?

Ako si za pár eur ušiť nahrievací vankúšik?

nahrievací vankúšikNávod ako si za pár eur ušiť nahrievací vankúšik. Nahrievacie vankúšiky sú malé látkové vankúšiky naplnené zmesou, ktorá sa dá v mikrovlnnej rúre zahriať. V obchodoch nájdete široký sortiment týchto produktov, ktoré sa líšia cenou, výhrevnosťou, tvarom, vzorom a tiež náplňou. Tá môže byť tvorená polystyrénovými guľôčkami, pšenicou, pohánkou, ryžou alebo čerešňovými kôstkami. Niekedy sa tiež pridávajú bylinky, aby vankúšik krásne voňal. Po nahriatí sa dá vankúšik použiť k celkovému zahriatie napríklad pred spaním, na uvoľnenie menštruačných kŕčov, uvoľnenie svalov a kĺbov. Ak chcete ušetriť, alebo niekomu urobiť radosť vlastnoručne vyrobeným darčekom, ušite si vankúšik doma. Je to jednoduché, takže to zvládne naozaj každý, a to aj bez šijacieho stroja. Navyše si ho vyrobíte podľa vlastných predstáv a vyjde vás lacnejšie.


Čo budete potrebovať ak si chcete ušiť nahrievací vankúšik:

  • látka s rozmermi 40 x 15 cm
  • 350 g ryže
  • dve čajové lyžičky sušenej levandule
  • šijací stroj alebo ihlu a niť
  • lievik (nemusí byť)

Postup ako ušiť nahrievací vankúšik krok za krokom

Príprava látky

ingrediencie na nahrievací vankúšíkNajskôr si odstrihnite pruh látky veľký zhruba 40 x 15 cm. Ak by ste si radšej ušili vankúšik, ktorý sa prikladá na bedrá, prispôsobte tomu rozmer.

Vystrihnutú látku položte rubovou stranou na stôl, v polovici dlhšej strany prehnite a zošite buď na šijacom stroji alebo ručne. Poslednú stranu zošite ale len do polovice, aby ste tam neskôr mohli vložiť náplň.


Príprava náplne do nahrievacieho vankúšika

Na vyššie uvedený rozmer látky zmiešajte približne 350 g ryže s dvoma čajovými lyžičkami sušenej levandule. S bylinkami to nepreháňajte, pretože aj takto malé množstvo vankúšik po nahriatí prevonia. Zmes poriadne premiešajte.

Plnenie

Vankúšik otočte lícnou stranou von (rub bude teda vnútri) a zmes pomocou lievika nasypte do vankúšika. Zašite aj zvyšok poslednej strany. Výsledný vankúšik bude mať rozmer cca 20 x 15 cm.

Tipy

nahrievací vankúšik návodOkrem levandule môžete pridať aj iné bylinky, napríklad materinu dúšku.

Pokiaľ chcete mať každú stranu vankúšika inú, skombinujte dve úplne odlišné látky.

Pre pokročilejších: na ušitý vankúšik si môžete ešte vyrobiť obal na zips, ktorý možno v prípade potreby vyprať.

Varovanie


Vankúšik skúste najskôr ohriať v mikrovlnnej rúre na 1 minútu na stredný výkon, aby ste ho nespálili. Doba ohrevu závisí od veľkosti a ďalších faktorov.

Prečítajte si aj tieto články:


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.