AkoaPreco.com > Zdravie a krása > Ako nenaletieť na najväčšie mýty o zdraví?

Ako nenaletieť na najväčšie mýty o zdraví?

najväčšie mýty o zdravíPoznáte to, námorník Pepek otvorí konzervu so špenátom a okamžite je z neho neuveriteľný silák. “Jedz špenát, je plný železa, budeš mať silu!” To sme počúvali celé detstvo. Vedci už dnes tento mýtus vyvrátili. Čo je ďalšie na rade? Ako nenaletieť na najväčšie mýty o zdraví?

Najznámejšie mýty o zdraví


z akej vzdialenosti pozerať na televíziuPozeranie televízie z blízka

Ďalším častým strašiakom mamičiek býva varovanie pred sledovaním televízie z príliš blízkej vzdialenosti.

Oči si síce namáhate o niečo viac, ale pokaziť si ich takto podľa odborníkov nemôžete.

mrkva a zdravý zrakČítanie pri slabom svetle

Rovnako tak nevadí čítanie pri slabšom svetle. Ak by ste si chceli zrak naopak zlepšiť, zabudnite na mrkvu. Ani táto zelenina vás od očných porúch neuchráni. Môžete tiež znovu začať zo žartu po niečom škúliť. Naozaj vám to nezostane.


Obezita, angína a chrípka

Tiež máte doma roztomilého bucľatého anjelika? Neopájajte sa pocitom, že vaše dieťa z faldíkov vyrastie. Vo väčšine prípadov je toto dobrý základ pre obezitu v dospelosti. Pokiaľ je ale vaše dieťa ako prútik, nemusíte mu zakazovať zmrzlinu. Angínu mu totiž, aj napriek všeobecnému presvedčeniu, nespôsobí. Toto ochorenie je bakteriologického pôvodu. A ani státie v prievane či v daždi nenavodí chrípku, tu zasa spôsobujú vírusy, ktoré sa šíria kvapôčkovou infekciou.

Mýty o zdraví, alkohole a tehotenstve

pitie alkoholu v tehotenstveMnohé ženy sú presvedčené, že si v tehotenstve môžu dať malé množstvo alkoholu. Fakt je taký, že by sa mu mali úplne vyhnúť. Rovnako tak by sa budúce matky nemali prejedať a naopak dať prednosť zdravej a vyváženej strave. Nepríjemne prekvapené budú asi tiež všetky mamičky, ktoré sú presvedčené o tom, že bolestivá menštruácia zmizne s prvým pôrodom.

Mýtus je tiež to, že vám čokoláda alebo pálivé jedlo zhorší akné. Za týmto zdravotným nešvárom stoja predovšetkým hormóny, genetika, fajčenie alebo opaľovanie.

Zubnú sklovinu si nezničíte striedavým pitím teplých a studených potravín. Zase máte problémy so žalúdočnými vredmi? Určite to nebude stresom v práci. Vedci potvrdili, že žalúdočné vredy spôsobuje baktéria, ktorá ničí ochrannú vrstvu žalúdka.

Úplne nezmyslené polopravdy a mýty o zdraví


Poloprávd a mýtov týkajúcich sa zdravia je celé množstvo. Medzi tie najšialenejšie patrí napríklad presvedčenie, že deti by nemali jesť kyslé uhorky, pretože si tak odvápňujú kosti, praváci žijú dlhšie ako ľaváci alebo že namiesto večerného čistenia zubov stačí zjesť jablko. Na väčšinu z nich našťastie stačí obyčajný sedliacky rozum.

Mohlo by vás zaujímať

Návod ako správne kombinovať červené lodičky

Červené lodičky – ako ich kombinovať aby sme neboli tŕňom v očiach okoloidúcich?

Červené lodičky sú v módnom priemysle dlhoročnou klasikou. Sú sofistikované, elegantné, univerzálne a dennodenne po …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.