Úvod / Voľný čas a hobby / Ako maľovať na textil – maľovanie na tričko

Ako maľovať na textil – maľovanie na tričko

maľovanie farbamiAk túžite po určitom vzore na tričko a nemôžete ho nikde v obchodoch nájsť, tak si ho nakreslite sami. S farbami na textil, ktoré zoženiete v každom papiernictve alebo vo výtvarných potrebách, si zvládnete namaľovať na tričko jednoduchý vzor podľa svojich predstáv. Maľovanie na tričko je zábava, ktorá sa dobre nosí.

Čo je na maľovanie na tričko potrebné:


  • jednofarebné tričko
  • tenký štetec
  • farba na textilmaľovanie na tričko
  • voda

Bez trička to nepôjde

Na maľovanie na tričko budete potrebovať samozrejme tričko, ktoré by malo byť jednofarebné, aby na ňom vzor pekne vynikol.

Ďalej budete potrebovať farbu na textil a tenký štetec, aby sa farba ľahko nanášala a nerozpíjala sa do všetkých strán. Budete potrebovať tiež trochu vody, aby ste si farbu trochu zriedili. Ľahšie sa vám potom budú robiť plynulé ťahy farbou.

Dávajte si však pozor, ak farbu nariedite moc, nebude vo výsledku dostatočne sýta a budete musieť celý obrázok maľovať znova.

Ako začať 

Najprv si tričko podložíme novinami alebo časopisom, aby sme mali tvrdý podklad a lepšie sa nám maľovalo.

maľovanie na textilTričko cez noviny poriadne natiahneme a prichytíme na krajoch štipcami na bielizeň. Ceruzkou si načrtneme obrázok, ktorý chceme kresliť, aby sme vedeli, kde máme začať.

Načrtnutý obrázok obtiahneme farbou na textil a necháme na radiátore zaschnúť, až kým nebude farba úplne suchá, potom obrázok zažehlíme.

Ako obrázok udržiavať


Pri praní trička nastavíme práčku na ručné pranie, aby sa obrázok nezmyl. Keď sa aj napriek tomu obrázok zmyje alebo zosvetlí, tak ho obtiahnete znovu farbou na textil, znovu zažehlíte a nabudúce budete tričko prať v ruke.

Ďalšie kreatívne nápady nájdete tu:

Ako maľovať na textil – maľovanie na tričko
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *