Blog Archives

Ako vyrobiť domáci mandľový a kokosový likér?

ako urobiť kokosový likér

Prinášame vám recept na domáci mandľový a kokosový likér. S blížiacim sa koncom roka je najvyšší čas na výrobu sladkých domácich likérov. Do Vianoc sa stihnú tak akurát preležať, ak im teda odoláte a nebudete chodiť tajne upíjať. Domáci likér je tiež vhodným handmade darčekom, stačí vybrať peknú fľašu, ozdobiť ju a popr. pridať recept. Domáce likéry sú výbornou polevou na mrazené nanukové torty.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domáci vaječný koňak?

ako pripraviť domáci vajecný likér

Prinášame vám recept ako pripraviť domáci vaječný koňak. Vaječný koňak je vynikajúci a lahodný likér, ktorý podčiarkuje a dopĺňa vianočnú atmosféru. Domáci vaječný koňak si môžete pripraviť sami a recept na prípravu vaječného likéru môžete upravovať podľa svojich chutí. Ako si pripraviť lahodný domáci vaječný koňak vám poradí môj nasledujúci recept. Snáď vám bude chutiť!

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Martini?

Martini

Väčšina ľudí presadzuje názor, že Martini vzniklo zo starého kokteilu zvaného Martinez. Existuje niekoľko knižiek pochádzajúcich z minulého storočia, ktoré používajú oba názvy, ako Martinez, tak aj Martini.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domáci vaječný koňak?

vaječný koňak

Domáci vaječný koňak je vynikajúci a lahodný likér, ktorý podčiarkuje a dopĺňa rôzne rodinné akcie, napríklad ozvláštni vaše Vianoce. Domáci vaječný koňak si môžete pripraviť sami a recept na prípravu môžete upravovať podľa svojich chutí. Ako si pripraviť lahodný domáci vaječný koňak vám poradí náš tradičný recept naň!

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Sex on the Beach?

Sex on the Beach

Namiešajte si vynikajúci alkoholický miešaný nápoj nazývaný ako Sex on the Beach a oddajte sa aj vy letnej vášni. Príprava tohto lahodného a osviežujúceho nápoja je navyše viac než jednoduchá. Hoci existujú dva typy tohto nápoja (podľa Medzinárodnej barmanskej asociácie a podľa Bostonskej oficiálnej príručky barmana) a niekoľko variácii tohto drinku, základom je vždy kvalitná a lahodná vodka.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Piňa Coladu?

Piňa Colada

Recept na Piňa Coladu je azda najznámejším tropickým receptom na svete. Predstavte si, že ležíte niekde na pláži Karibiku, počúvate pieseň Piňa Colada, usrkávate si z kokteilu a hovoríte si, že takýto lahodný kokteil nemohol vynájsť nikto iný ako nejaký horko krvný Kubánec alebo Portorikán. Horko krvný bol, ale bol to Španiel, žiaden Kubánec či Portorikán a volal sa Ricardo Gracia.

Čítať ďalej »