Úvod / Cestovanie / Čo sa bude hodiť pri kempovaní?

Čo sa bude hodiť pri kempovaní?

potrebné veci ktoré sa hodia pri kempovaníČi už sa chystáte na kempovanie pod stan, alebo len na piknik s priateľmi, sú veci, ktoré budete potrebovať. Aby sme vám prípravu uľahčili, spísali sme niektoré z tých najdôležitejších. Čo sa bude hodiť pri kempovaní?

Potrebné veci pri kempovaní


Karimatka zabráni prechladnutiu

Aj keď býva v lete teplo, zem často chladí, takže odporúčame si zaobstarať kvalitnú karimatku. Mala by byť ľahká a kvôli izolácii je výhodné, keď má naspodku hliníkovú vrstvu.

Ak si chcete dopriať čo najväčší komfort a pohodlie pri spaní či sedení, je výhodné zainvestovať do samo-nafukovacej karimatky.

Plynové variče s kartušou aj dvojplatničkové

plynový varič na kempovaniePre pohodlné varenie v prírode sú najlepšie plynové variče. Na výber máte z rôznych typov. Pre piknik, kedy varič môžete bez problémov niekam doviezť autom, je k dispozícii dvojplatnička. Je síce ťažšia ako tie bežné turistické, ale zase na nej rýchlejšie pripravíte jedlo pre viac ľudí.

Pre klasické trampovanie s batohom sú samozrejme vhodnejšie ľahšie plynové variče s kartušou.

Najobľúbenejšie sú variče Campingaz, pretože sa na kartušu narážajú a bomby do nich zoženiete aj v bežných supermarketoch. Pri nákupe radíme sa pozerať na hmotnosť, spotrebu a dobu, za ako dlho sa uvarí liter vody.

Chladiace boxy zabránia skazeniu jedla


Teplé počasie je síce fajn, ale niekedy už toho môže byť naozaj moc. Pri cestovaní autom prídu veľmi vhod autochladničky. Tieto chladiace boxy do auta poslúžia nielen na ochladenie nápojov, ale tiež si vďaka nim môžete byť istí, že sa vám nepokazí jedlo.

prenosný chladiaci box do autaAsi je zbytočné hovoriť, že napríklad z takejto desiaty zloženej z chleba a vajíčkovej nátierky sa počas niekoľkých hodín v teple môže stať vážne nebezpečenstvo nákazy salmonelózou.

Pri nákupe autochladničky sa pozerajte nielen na veľkosť, ale aj na spotrebu a na to, do akého napätia ju možno pripojiť.

Samozrejme chladenie sa hodí nielen pri kempovaní a v aute. Preto sú v ponuke aj najrôznejšie chladiace boxy a tašky, ktoré sú ľahšie prenosnejšie. Sú lacnejšie ako autochladničky, ale zase sa do nich musia dávať chladiace vložky.

Čo sa bude hodiť pri kempovaní?
5 (99.09%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

dovolenka v tirolsku

Ako si užiť Tirolsko po celý rok?

Tirolsko si väčšina ľudí spája s lyžovaním, pretože sa v tejto oblasti schádzajú lyžiari z celej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *