Úvod / Financie / Ako získať výhodnejšie podmienky u mobilného operátora?

Ako získať výhodnejšie podmienky u mobilného operátora?

výhodnejšie podmienkyPoznáme to všetci. Pár hovorov s rodinou, priateľom či priateľkou a sume na účte za telefón sa nestačíme čudovať. Pritom zvyčajne stačí len málo. Už jediným telefonátom na infolinku operátora si môžete prilepšiť o výhodnejšie podmienky: sms správy navyše alebo voľné minúty na volania. Získať ale môžete aj lacný telefón či zľavu na paušál. Mnohí operátori si myslia, že o zákazníkov bojovať nemusia, ale opak je pravdou. Ak sa vám podmienky pre používanie vášho mobilného telefónu nezdajú byť dostatočne lákavé a chcete výhodnejšie podmienky u iného, prečítajte si náš článok.

Čo potrebujete na získanie výhodnejších podmienok

  • Byť klientom niektorého z operátorov, ktorí v SR pôsobia

Návšteva konkurencie

Ideálne je byť dlhodobým klientom niektorého mobilného operátora, ktorý na Slovensku pôsobí. Prvé kroky nespokojného klienta by mali viesť ku konkurenčnému operátorovi, je dobré informovať sa o ponukách iných poskytovateľov.

Povedzte pracovníkom, s čím nie ste u súčasného operátora spokojní a čo je pre vás dôležité, či volania alebo sms správy a pod. Predložte im tiež vaše doterajšie účty za telefón. Konkurenčný operátor sa vždy bude snažiť ponúknuť vám výhodnejšie podmienky tak, aby ste boli spokojní a stali sa jeho novými zákazníkmi.

Návšteva pobočky súčasného operátora

Následne navštívte pobočku svojho existujúceho operátora, prípadne vytočte číslo svojej infolinky. Pracovníkov upozornite, že nie ste spokojní s podmienkami vašej doterajšej zmluvy a že chcete odísť ku konkurencii. Pokojne ich konkrétne informujte aj o ponuke, ktorú vám urobil konkurenčný operátor. Tak budú pracovníci vášho operátora vedieť, že máte skutočný záujem o zmenu zmluvy.

výhodné volaniaExistujúci operátor samozrejme nebude chcieť prísť o svojho verného klienta, a preto vám začne ponúkať lákavé alternatívy vášho existujúceho paušálu, prípadne ešte ďalšie zaujímavé služby. Nenechajte sa však odbiť ponukami “výhodných” balíčkov, prípadne iba zmeny paušálu. Stojte si za svojím.

Oveľa výhodnejšie ponuky

Nenecháte sa zlákať ponukami produktov, začnú vám pracovníci O2 a Orange po chvíli predstavovať tzv. detenčné ponuky. To sú výhody k existujúcemu paušálu, ktoré klienti operátorov nemôžu získať oficiálne.

pausalIde napríklad o 50% zľavu na existujúci paušál, môžu vám ponúknuť výhodnejšie podmienky a drahý telefón za symbolickú cenu alebo aj voľné minúty na volania. Všetko záleží na klientovi, aké má potreby a požiadavky.

U T-mobile je priebeh komplikovanejší. Operátori a pracovníci T-mobile neponúkajú detenčné ponuky ihneď, klienti T-mobile si zvyčajne musia pár dní počkať. Zvyčajne už ale po dvoch dňoch od oznámenia o prechode ku konkurencií im zazvoní telefón, predstaví sa pracovník infolinky a začne im ponúkať výhodnejšie podmienky či ponuky, ktoré prekonajú ponuku konkurenčného operátora.

Ďalší postup je už úplne rovnaký ako v prípade ostatných dvoch operátorov: klient sa s pracovníkom dohodne na ponuke, ktorá vyhovuje obom stranám. A peňaženka klientov tak zostane zase o niečo ťažšia.

Tipy

Prechod k inému operátorovi je vhodné naplánovať na čas pred vypršaním zmluvy. Zmeny v zmluve vykonávané v priebehu doby jej plynutia bývajú sankcionované.

Pozrite si aj články:

Ako získať výhodnejšie podmienky u mobilného operátora?
5 (99.2%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

pravne konanie

Ako vybrať právnika na rozvod?

V prípade rozvodu budete vo väčšine prípadov potrebovať služby právnika. Sú ľudia, ktorí sa pred …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *