Úvod / Návody / Ako začať s korálikovaním?

Ako začať s korálikovaním?

korálikovaniePáčia sa vám šperky z drobných korálikov? Ak ste aspoň trošičku zruční, môžete si takýto šperk skúsiť vyrobiť sami. Na začiatok budete potrebovať predovšetkým trpezlivosť a pevné nervy. A ak prídete korálikovaniu na chuť, potom budete časom schopní si vyrobiť aj zložitejšie šperky. A ako s korálikovaním začať?

Čo je korálikovanie?


Korálikovanie je metóda pre tvorbu šperkov, kabeliek a ďalších typov výrobkov. Existuje veľké množstvo techník, ktorými môžete koráliky spájať. Každá z nich ponúka množstvo ďalších variácií, takže môžete vyrobiť v podstate čokoľvek – náušnice, náramky, náhrdelníky, prstienky, brošne, sponky do vlasov, ale aj rôzne podložky, kabelky alebo napríklad zvieratká z korálikov.

V súčasnej dobe môžete vyberať z veľkého množstva tvarov, farieb a veľkostí korálikov a ďalšieho potrebného materiálu. Potom stačí len poznať základné postupy, mať dostatok nápadov, pevné nervy a chuť tvoriť.

Najjednoduchšie výrobky budete mať hotové za pár minút, ale zložitejšie výrobky môžu trvať aj týždne.


Kde sa naučiť korálikovať?

Máte niekoľko možností ako s korálikováním začať.

Najjednoduchšie je vyhľadať si vo svojom okolí nejaký kurz korálikovania a prihlásiť sa. Na týchto kurzoch väčšinou vyrobíte pod dohľadom lektorky nejaký šperk. K dispozícii máte všetok potrebný materiál aj náradie, takže si môžete korálikovanie najprv vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či budete investovať peniaze do vlastného vybavenia. Ak vám pri práci nebude niečo jasné, lektorka vám poradí čo a ako.

korálikyĎalšou možnosťou je kúpiť si knižku o korálikovaní a pracovať podľa nej. Knižky popisujú potrebný materiál a pracovné postupy, ktoré sú doplnené podrobným popisom a obrázkami.

Veľké množstvo návodov a pracovných postupov nájdete na internete. Môžete si pustiť aj videá s inštrukciami.

Začínajte s jednoduchšími technikami a keď si ich osvojíte, môžete sa pustiť do zložitejších. Stačí mať len dobré nápady a trpezlivosť. Akonáhle si prácu s korálkami osvojíte, začnete tvoriť podľa svojej fantázie a budete si upravovať rôzne návody podľa seba.

Čo na to potrebujem?

ako začať s korálikovanímNa kurzoch korálikovania budete mať materiál k dispozícii, ale ak chcete začať sami doma, je treba si kúpiť aspoň základné vybavenie. Budete potrebovať koráliky a ostatné komponenty, návlekový materiál a pomôcky na výrobu.

Koráliky

V obchodoch aj na internete sa ponúka veľké množstvo korálikov, takže si stačí len vybrať. Koráliky sú z rôznych materiálov, majú rôzne farby a tvary, takže záleží len na vašom vkuse.

Ďalšie komponenty na korálikovanie

Aby všetko držalo pohromade a koráliky sa nerozsypali, budete potrebovať ďalšie komponenty – spojovacie krúžky, zapínanie, kaloty, rokajl, afroháčiky pre výrobu náušníc. Až viac preniknete do tajov korálikovania, zistíte že potrebujete ďalšie a ďalšie komponenty. Všetko záleží na tom, čo chcete z korálikov vyrábať.

Návlekový materiál


Pre začiatok vám bude stačiť vlasec alebo nylonové lanko. Časom môžete prikúpiť rôzne drôtiky, oceľové lanká, pamäťové drôtiky, gumené šnúry, stuhy a ďalšie.
Náradie

Na korálikovanie budete potrebovať ketlovacie kliešte (kliešte s guľatými hrotmi), ploché a štiepacie kliešte. Ak budete chcieť vyrábať technikou tkania, budete potrebovať tkáčsky stav pre korálikovanie.

Až budete mať všetok materiál, chuť a čas, môžete sa smelo pustiť do práce.

Ako začať s korálikovaním?
5 (100%) 11 hlasov

Mohlo by vás zaujímať

domáce tekuté mydlo

Ako vyrobiť domáce tekuté mydlo?

Návod ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo. Tekuté mydlá v posledných rokoch v domácnostiach vytláčajú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.