AkoaPreco.com / Návody / Ako začať s korálikovaním?

Ako začať s korálikovaním?

korálikovaniePáčia sa vám šperky z drobných korálikov? Ak ste aspoň trošičku zruční, môžete si takýto šperk skúsiť vyrobiť sami. Na začiatok budete potrebovať predovšetkým trpezlivosť a pevné nervy. A ak prídete korálikovaniu na chuť, potom budete časom schopní si vyrobiť aj zložitejšie šperky. A ako s korálikovaním začať?

Čo je korálikovanie?


Korálikovanie je metóda pre tvorbu šperkov, kabeliek a ďalších typov výrobkov. Existuje veľké množstvo techník, ktorými môžete koráliky spájať. Každá z nich ponúka množstvo ďalších variácií, takže môžete vyrobiť v podstate čokoľvek – náušnice, náramky, náhrdelníky, prstienky, brošne, sponky do vlasov, ale aj rôzne podložky, kabelky alebo napríklad zvieratká z korálikov.

V súčasnej dobe môžete vyberať z veľkého množstva tvarov, farieb a veľkostí korálikov a ďalšieho potrebného materiálu. Potom stačí len poznať základné postupy, mať dostatok nápadov, pevné nervy a chuť tvoriť.

Najjednoduchšie výrobky budete mať hotové za pár minút, ale zložitejšie výrobky môžu trvať aj týždne.


Kde sa naučiť korálikovať?

Máte niekoľko možností ako s korálikováním začať.

Najjednoduchšie je vyhľadať si vo svojom okolí nejaký kurz korálikovania a prihlásiť sa. Na týchto kurzoch väčšinou vyrobíte pod dohľadom lektorky nejaký šperk. K dispozícii máte všetok potrebný materiál aj náradie, takže si môžete korálikovanie najprv vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či budete investovať peniaze do vlastného vybavenia. Ak vám pri práci nebude niečo jasné, lektorka vám poradí čo a ako.

korálikyĎalšou možnosťou je kúpiť si knižku o korálikovaní a pracovať podľa nej. Knižky popisujú potrebný materiál a pracovné postupy, ktoré sú doplnené podrobným popisom a obrázkami.

Veľké množstvo návodov a pracovných postupov nájdete na internete. Môžete si pustiť aj videá s inštrukciami.

Začínajte s jednoduchšími technikami a keď si ich osvojíte, môžete sa pustiť do zložitejších. Stačí mať len dobré nápady a trpezlivosť. Akonáhle si prácu s korálkami osvojíte, začnete tvoriť podľa svojej fantázie a budete si upravovať rôzne návody podľa seba.

Čo na to potrebujem?

ako začať s korálikovanímNa kurzoch korálikovania budete mať materiál k dispozícii, ale ak chcete začať sami doma, je treba si kúpiť aspoň základné vybavenie. Budete potrebovať koráliky a ostatné komponenty, návlekový materiál a pomôcky na výrobu.

Koráliky

V obchodoch aj na internete sa ponúka veľké množstvo korálikov, takže si stačí len vybrať. Koráliky sú z rôznych materiálov, majú rôzne farby a tvary, takže záleží len na vašom vkuse.

Ďalšie komponenty na korálikovanie

Aby všetko držalo pohromade a koráliky sa nerozsypali, budete potrebovať ďalšie komponenty – spojovacie krúžky, zapínanie, kaloty, rokajl, afroháčiky pre výrobu náušníc. Až viac preniknete do tajov korálikovania, zistíte že potrebujete ďalšie a ďalšie komponenty. Všetko záleží na tom, čo chcete z korálikov vyrábať.

Návlekový materiál


Pre začiatok vám bude stačiť vlasec alebo nylonové lanko. Časom môžete prikúpiť rôzne drôtiky, oceľové lanká, pamäťové drôtiky, gumené šnúry, stuhy a ďalšie.
Náradie

Na korálikovanie budete potrebovať ketlovacie kliešte (kliešte s guľatými hrotmi), ploché a štiepacie kliešte. Ak budete chcieť vyrábať technikou tkania, budete potrebovať tkáčsky stav pre korálikovanie.

Až budete mať všetok materiál, chuť a čas, môžete sa smelo pustiť do práce.

Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť mydlové muffiny

Ako na mydlové muffiny?

Prinášame vám návod ako si pripraviť mydlové muffiny. Mydlové muffiny síce nie sú k jedlu, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.