Úvod / Práca a vzdelanie / Ako zabezpečiť teambuilding?

Ako zabezpečiť teambuilding?

zabezpečiť teambuildingZabezpečiť teambuilding spolu s inými aktivitami pre zamestnancov si postupom času získali stigmu zbytočného fenoménu dnešnej doby. Zamestnávatelia, ktorí venujú dostatočný čas výberu zaisťujúcej agentúry, však vidia prínos teambuildingu pri vytváraní vzťahov na pracovisku a cenia si jeho funkcie spoločného zážitku, na ktorý môžu všetci spomínať. Zahraničný výskum medzi viac ako 1000 respondentmi odhalil, že zamestnanci sa počas rokov museli zúčastniť najrôznejších bizarných teambuildingových aktivít, ako je napríklad párty v spodnom prádle, vzájomné masáže či nútene jedenie cvrčkov. Buďte profesionálnejší a vyberte spolu s agentúrou aktivity, ktoré si zamestnanci skutočne užijú.

Ako správne zabezpečiť teambuilding?


Čo je zábava pre jedného, ​​nie je zábava pre druhého. Nezabudnite na to, že nie všetky aktivity sú zábavné pre každého.

Pre teambuilding si dajte pozor predovšetkým na aktivity, ktoré tvoria fyzické výkony, šport či verejné vystúpenia pred ostatnými účastníkmi. Čo môže byť zábava medzi partiou priateľov, nemusí byť zábavné pre všetkých účastníkov firemnej akcie.

Zamestnanca nikdy nenúťte

ako-zabezpečiť-teambuildingNikdy neviete, čo je pre niekoho nepríjemné, z čoho má strach a čo robí nerád. Teambuilding by mal byť príjemnou spomienkou a nie nočnou morou. Dobre vybraná agentúra, ktorá má zabezpečiť teambuilding má k dispozícii aktivity, ktoré rešpektujú osobný priestor a dôstojnosť účastníkov.

Napríklad účastníci štylizovaného teambuildingového programu Boyard, ktorý sa môže odohrávať napr. v priestoroch legendárnej pevnosti Fort Křelov, si môžu vybrať z aktivít ako sú lukostreľba, šikovnosť súťaže, lanové aktivity, bojové súboje či hádanky a hlavolamy. Každý účastník teambuildingu si môže vybrať, ktoré aktivity sú mu najbližšie a ktoré vynechá.

Keď chcete zabezpečiť teambuilding, nepodceňujte súťaženie

Tímové súťaže, kde je dôležitá snaha k dosiahnutiu spoločného cieľa, dokážu teambuilding zatraktívniť a dať mu väčšiu spád. Môže to účastníkov nadchnúť a tým sa prispeje k tomu, aby sa tiež zapojili do súťaženia a začali sa baviť, čo je hlavnou podstatou teambuildingovej organizácie. Pokiaľ účastníci nevyvinú snahu, neláka ich to alebo necítia pocit spolupatričnosti, tak je takýto management organizácie celkom zbytočný.

ako na zabezpečenie teambuildinguHlavnou nevýhodou aktivít so súťažným prvkom je ten, že každá súťaž má aj porazených. Skúste rozdeliť aktivity do viacerých menších súťaží, čo umožní zmazať rozdiely medzi víťazmi a porazenými. Nechajte každého, nech má svoju chvíľku slávy, poprípade sa snažte aby sa každý cítil seberovný s ostatnými účastníkmi.

Tímová práca je dôležitá ale hlavne má viac ako jedného víťaza, čiže viac ľudí môže spolu zdieľať pocit radosti. Pri viacerých aktivitách a tímovej súťaži zabezpečíte to, aby každý mal možnosť sa zapojiť, vyhrať či prehrať ale hlavne neostal sám porazený ako outsider.

Tipy na záver


Ako začať plánovať teambuilding? Podľa očakávaného počtu účastníkov si môžete vopred rozplánovať, ako by akcia mohla prebiehať. Potom je najlepšie kontaktovať agentúru špecializujúcu sa na teambuilding, ktorá vám nielen poradí a pomôže doladiť všetky kľúčové detaily, ale pomôže vám tiež zodpovedať otázku, či je pre vás teambuilding vôbec vhodný.

Nikdy neorganizujte nič na vlastnú päsť, hlavne ak neviete ako zabezpečiť teambuilding, resp. nemáte s tým také bohaté skúsenosti. Navyše ak si necháte poradiť inými ľuďmi, získate väčší nadhľad a nové myšlienky, ktoré by vás samého nenapadli. Tímová spolupráca už pri zabezpečovaní takejto akcie je nutná, nie len počas nej.

Ako zabezpečiť teambuilding?
4.9 (98.33%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *