Úvod / Ako liečiť / Ako využiť liečebné účinky sladkého drievka?

Ako využiť liečebné účinky sladkého drievka?

účinky sladkého drievkaSladké drievko – zvučné slovo, ktoré vyvolá asociáciu čiernych cukríkov proti kašľu, ktoré poznajú deti aj dospelí ako pelendrek, obsahujúci špecifickú sladkú chuť a typickú vôňu. Sladké drievko nie je len prísadou do cukríkov a nepoužíva sa iba v potravinárskom priemysle. Má oveľa širšie využitie. Aké sú iné účinky sladkého drievka?

Čo je potrebné na využitie liečebných účinkov sladkého drievka:


  • pohár s viečkom
  • koreň sladkého drievka
  • drvené sladké drievko
  • 60% konzumný lieh

Sladký a lepkavý koreň

Čo vlastne vieme o sladkom drievku? Táto rastlina vyrastá vo vysokých keroch s modrými kvietkami a drogou je práve čierny sladký koreň. A preto už spomínané cukrárske výrobky majú čiernu farbu. Účinky sladkého drievka sú napríklad posilňovanie obranyschopnosti organizmu, taktiež pomáha pri ťažkostiach so žalúdkom, pri črevných ťažkostiach, posilňuje pankreas a uľaví pri dýchacích ťažkostiach.

Pripravte si čaj zo sladkého drievka

zdravé sladké drievkoSladké drievko prináša úľavu pri menštruačných a klimakterických problémoch. Necelú lyžičku drveného koreňa sladkého drievka prelejte 3 dl vriacej vody a nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte a pite po dúškoch.

Sladké drievko na cievny systém

Liečebné účinky sladkého drievka by sme nemali podceňovať, pomáha taktiež udržiavať priechodnosť ciev a je prevenciou srdcových chorôb. Sladké drievko užívajte maximálne 6 týždňov, potom si dajte štvortýždňovú pauzu. Pozor! Látka glycyrhizín, obsiahnutá v sladkom drievku, mierne zvyšuje krvný tlak.

Tinktúra zo sladkého drievka

sladké drievko na zdraviePripravte si 3 dl 60% konzumného liehu a jednu lyžicu drveného koreňa sladkého drievka, ktorú týmto liehom prelejete a nechajte 14 dní na teplom mieste vylúhovať. Použite nepotrebný pohár od uhoriek s viečkom a denne ho pretrepávajte.

Po štrnástich dňoch obsah preceďte, nalejte do inej sklenenej fľaše a uchovávajte v tme. Užíva sa 3x denne 15 kvapiek, pravidelne po dobu 4-6 týždňov. Týmto prípravkom si môžeme aj zvonka ošetrovať kožné problémy.

Kúsok koreňa vhoďte do čaju


Oslaďte si čaj sladkým drievkom. Nie denne, ale tak 3x týždenne. Odporúča sa to aj u malých detí. Je to výborná prevencia proti dýchacím ochoreniam a zároveň odhlieňujete týmto svoj organizmus.

Ako využiť liečebné účinky sladkého drievka?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vybranie antikoncepcie

Ako si vybrať správnu antikoncepciu?

Antikoncepcia a plánované rodičovstvo, obzvlášť v tejto dobe, je dozaista dôležitou záležitosťou. Ženy by si mali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *