Úvod / Voľný čas a hobby / Ako vytvoriť originálnu výzdobu na Vianoce?

Ako vytvoriť originálnu výzdobu na Vianoce?

originálna výzdobaChceli by ste mať originálnu výzdobu na Vianoce, akú nikto naokolo okrem vás nemá? Nebaví vás už výzdoba, ktorú vykonávate každý rok? Nechcete si v obchode kupovať to, čo môže mať každý? Tak si svoju výzdobu vyrobte sami! Poradíme vám ako. Robiť originálnu výzdobu na Vianoce nemusíte brať len ako nutné zlo, môže to byť príjemná činnosť aj zábava s ostatnými rodinnými príslušníkmi. Ponúkneme vám tipy na to, ako a čo v byte zaujímavo vyzdobiť tak, aby ste si to užili.

Ako vytvoriť originálnu výzdobu na Vianoce na dverách?


Veľmi pekné je zavesiť na vchodové dvere do bytu nejakú tú vianočnú ozdôbku. Vôbec ju ale nemusíte kupovať, stačí keď si navrhnete originálnu výzdobu na papier alebo v hlave, ako by ste ju chceli tak, aby vaša ozdoba vyzerala dobre a potom ju len zrealizovať. Náš tip je napríklad: spojiť dve menšie smrekové vetvičky a vytvoriť akúsi striešku.

ako na originálnu výzdobuPotom stačí usušený plátok pomaranča alebo citróna, ktorý zavesíte medzi vetvičky. To je ale len jedna z možností, nechajte svojej fantázii voľný priebeh a určite na niečo prídete sami.

Vianočné reťaze nemusia byť len z umelej hmoty, strieborné, zlaté alebo červené. Môžete si ich vyrobiť sami zo zvyškov po ovocí. Napríklad krásnu vianočnú reťaz ako originálnu výzdobu môžete vyrobiť z jablčných jadierok.

Vždy keď máte ovocnú desiatu, vyberte zo zvyškov jadierka a navlečte ich na niť. Elegantne ale pôsobí aj pomarančová reťaz, ktorá prevonia váš byt nádhernou citrusovou vôňou.

Ako na originálnu výzdobu a vianočný stromček

Rovnako ako originálnu výzdobu na dvere, tak môžete vytvoriť aj ozdoby na vianočný stromček. Zabudnite na klasické guľôčky alebo figúrky z čokolády (tie môžu okrem iného rovnako tak zostať na miske pod vianočným stromčekom).

príprava originálnej výzdobyVyrobte si vianočné “ovocné” ozdoby! Výborné je nakrájať na plátky rôzne druhy ovocia, napríklad plátky pomaranča alebo citróna, alebo plátky jablka (pri nich je však vhodnejšie, aby vo vnútri bola vidieť tá pekná hviezdička z jadierok), alebo čo vás napadne, a usušiť ich. Dajte ale pozor, aby ste ich nepresušili.

Stačí jeden deň a ozdoby hneď vyrábajte. Jednou možnosťou môžu byť napríklad plátky sušeného ovocia zavesené na háčiky na stromček s tým, že tu a tam nadviažete červenú mašličku. Vyzerá to veľmi jemne a elegantne. Mašľu vyberajte skôr užšiu a dbajte na to, aby mašľa nebola príliš dlhá.

Vianočná výzdoba do okien

vianočná vyrezávačkaPodobným spôsobom, ako ste vyrobili výzdobu na dvere, vyrobte aj výzdobu do okien. Pekná môže byť napríklad vianočná reťaz z jablčných jadierok, ktorú zachytíte na záclone na troch miestach tak, aby vytvárala akúsi striešku. A doprostred zavesiť nejaký druh ovocia, alebo napríklad len slzu z inej vianočnej reťaze, napríklad z citrusových jadierok.

Slzou sa myslí veľmi krátka vianočná reťaz, ktorú v jednom mieste spojíte a zavesíte ju pod “strechu” jablčných jadierok. Aj z plátkov ovocia môžete vymýšľať rôzne kreácie a tvary, ako je nezvyčajne spojiť dohromady

Vetvičky do vázy a vianočný svietnik


Voňavým a pekným zdobením vianočného stola sú smrekové vetvičky, ktoré narežete pred Vianocami v lese, a potom ich naaranžujete do vázy. Ozdobte potom tieto vetvičky podobne, ako už bolo naznačené, ale hlavne – podľa vašej fantázie!

Romantický je večer pri zapálenej sviečke so svojimi blízkymi, to mi asi potvrdíte. Existuje mnoho druhov mustry na vianočný svietnik, kam stačia len zásterky smrekovej vetvičky a prizdobiť ju nejako netradične. A máte ďalší prvok, ktorý len doplní už tak voňavú vianočnú atmosféru. Fantázii sa medze naozaj nekladú a je len na vás ako veľmi si vyhrniete rukávy a pustíte sa do svojej vianočnej výzdoby

Ako vytvoriť originálnu výzdobu na Vianoce?
4.9 (98.71%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vetvičky na stole

Ako na vianočné stolovanie – aranžmán stola

Vianoce sú synonymom ľudskej blízkosti aj súznenia, radosťou detí a špecifickou zimnou krásou a náladou. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *