AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť jesenného ježka z prírodných materiálov?

Ako vyrobiť jesenného ježka z prírodných materiálov?

ako si vyrobiť jesenného ježkaPrinášame vám návod ako si urobiť jesenného ježka z prírodných materiálov. Chodíte radi na prechádzky do lesa a každú chvíľu sa vám pod nohy pletú šišky z borovice? Alebo ich máte plnú záhradu a nebaví vás ich stále dookola odpratávať? Čo tak ich využiť na tvorenie a trebárs aj s deťmi si spestriť čas výrobou roztomilého jesenného ježka? Výroba tohto ježka z prírodnín nie je náročná a keď ho budete chrániť pred dažďom, vydrží vám krásny niekoľko jesenných sezón. Ako na výrobu jesenného ježka z prírodnín sa dočítate nižšie.


Čo potrebujeme na jesenného ježka z prírodných materiálov:

  • šišky z borovice
  • ľubovoľnej plody alebo prírodniny
  • seno alebo slama
  • PET fľaša (2 l)
  • staré noviny
  • izolepa
  • vlasec alebo povrázok
  • tavná pištoľ
  • očká, nos (zakúpime v papiernictve alebo vlastnoručne vyrobíme)

Postup ako urobiť jesenného ježka z prírodných materiálov

jesenný ježkoFľašu obalíme novinami pomocou izolepy tak, aby sme dosiahli približného tvaru hlavy a tela ježka. Pamätáme na to, že s ďalšou vrstvou sena nám zviera ešte “priberie”, takže ho urobíme skôr chudšie. Vyskúšame, či nám ježko bude stáť a ak nie, pridáme noviny do strán.

Smerom od hlavy začneme ježka obaľovať slamou, ktorú pripevňujeme pomocou vlasca alebo prírodného povrázku, ktorý uviažeme v miestach, kde budú šišky. V mieste nosa slamu spevníme tavnou pištoľou.

ako si vyrobiť jesenného ježka z prírodných materiálovRozohriatu tavnou pištoľou začneme smerom od hlavy po chrbát prilepovať šišky. Na ne môžeme podľa možností a fantázie umiestniť rôzne ovocie alebo prírodniny (jablká, jarabiny, čo vás napadne).

Nakoniec prilepíme oči a nos – môžeme si ich sami vyrobiť, alebo si v papiernictve zakúpiť oči z umelej hmoty a čiernu bambuľku miesto nosa.

Kde takéhoto ježka umiestniť


Ježko vyzerá pekne napríklad pri vstupe do domu, kde víta prichádzajúcich hostí. Prajem príjemnú zábavu u výroby.


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.