AkoaPreco.com / Návody / Ako vyrobiť indiánsky lapač snov?

Ako vyrobiť indiánsky lapač snov?

ako si vyrobiť lapač snovPrinášame vám návod ako si vyrobiť indiánsky lapač snov. Podľa indiánskej legendy lapač snov zavesený nad lôžkom ochráni spiaceho pred zlými snami. Zlé sny sa zamotajú do kruhového výpletu a tie pekné skĺznu po zavesených pierkach. Koho to bol nápad to už asi nezistíme. Povesti hovoria o matke, ktorá takto utíšila svoje dieťa, ďalšie potom o šamanovi, ktorý po niekoľkých bezsenných nociach zaspal pod pavučinou pokojným spánkom. Odvtedy základ lapačov snov tvorí výplet v kruhu napodobňujúci pavúčiu sieť. Skúste si urobiť vlastnú dekoráciu podľa návodu. Návod na lapač snov je len orientačný, zdobiť môžete akýmkoľvek materiálom.


Čo potrebujeme na indiánsky lapač snov:

  • kruh z drôtu, prútia alebo kúpený vo výtvarných potrebách
  • rybársky vlasec, stužky, povrázky
  • korálky, farebné pierka
  • mušle, kamienky, šišky
  • sušené kvety

Postup ako si urobiť indiánsky lapač snov krok po kroku

návod ako si vyrobiť indiánsky lapač snovZákladom každého lapača snov je vypletený kruh. Kruh sa dá vypliesť rybárskym vlascom, špagátom, drôtom, stužkami aj rôznymi šnúrkami. Na výplet sa môžu navliekať korálky, kamienky alebo prevŕtané mušle.

Výplety začíname kruhom, ktorý sme vopred obtočili šnúrkou alebo iným materiálom. Výplet nebude kĺzať a bude sa nám dobre pracovať.

Ak sme si natrénovali základný výplet, môžeme sa smelo pustiť do kombinovania farieb, ozdobných prvkov.

výroba lapača snovLapač snov môžeme zostaviť z niekoľkých rozdielne veľkých kruhov spojených do obrazca.

Na hotové kruhy pripevňujeme rybárskym vlascom drobné ozdoby, opletené kamienky, farebné mušličky a ulity, pierka, drotované drobnosti alebo sušené kvety. Dobre vyzerajú aj samotné rôznofarebné stužky.

Umiestnenie

Lapač snov sa vešia nad postieľku malým deťom, ktoré má chrániť v spánku. Môžu byť tiež zavesené v okne, aby zabránili vstupu zlým silám do spálne.

Tip


V okenných dekoráciách sa zvlášť dobre vynímajú rôznofarebné korálky. Prestupujúce svetlo a slnko vytvára pekné dúhové odlesky.

Prečítajte si aj články ako si vyrobiť:


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť mydlové muffiny

Ako na mydlové muffiny?

Prinášame vám návod ako si pripraviť mydlové muffiny. Mydlové muffiny síce nie sú k jedlu, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.