Úvod / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť bumerang?

Ako vyrobiť bumerang?

návod ako si vyrobiť bumerang z drevaVyrobiť bumerang je možné z rôznych materiálov – prírodných aj synteticky vyrábaných. My sme pre výrobu bumerangu použili solilitovú dosku. Pravdepodobne prvé lietajúce stroje na svete boli bumerangy. V ich používanie najviac preslávili austrálski domorodci. Najstaršie austrálske bumerangy sú staré desať tisíc rokov. Ovšem staršie lovecké palice boli nájdené aj v iných starodávnych kultúrach (Egypt, Európa, India). Tvorili súčasť arzenálu zbraní doby kamennej. Predkladáme zjednodušený postup výroby, ktorý sme pri výrobe bumerangu použili. Bumerang lieta perfektne a máme radosť z toho, že sme si ho mohli vyrobiť vlastnými rukami, namiesto toho, aby sme kupovali továrenský výrobok.

Čo je potrebné ak chcete vyrobiť bumerang:


  • sololitová doska
  • brúsny papier
  • pílka
  • ceruzka
  • lak

bumerangPripravíme si sololitovú dosku s hrúbkou 5 mm, ktorú si kúpime v hobby hypermarkete ako je Hornbach alebo Bauhaus.

Sololit sa používa v drevospracujúcom priemysle – veľmi často pre zadnú stenu skríň. Ak teda máme v pivnici staršie nepoužívané skrine na odpis, sololit odmontujte.

Predloha

Budeme potrebovať predlohu nášho bumerangu. Dnes môžeme nájsť tisíce variantov tvaru bumerangu. Existujú dvojramenné a trojramenné bumerangy, rôzne zakrivené aj v tvare pripomínajúce napríklad zvieratá.  Vyberme si jednu predlohu, ktorú obkreslíme našou sololitovou doskou.

Vyrezávanie

výroba bumeranguVyrežeme tvar bumerangu. Môžeme použiť jemnejšiu pílku.

Úprava

Predné hranu bumerangu nabrúsime zhruba pod uhlom 45 ° do polovice hrúbky materiálu. Zadné hranu pod uhlom 22-30 ° zhruba do jednej štvrtiny materiálu. Hrany nesmú byť ostré, aby sme sa pri chytaní bumerangu neporezali. Nakoniec celý bumerang vyhladíme brúsnym papierom.

Testovanie bumerangu


To však nie je koniec. Teraz prichádza na rad testovanie a korekcia bumerangu. Zájdeme na lúku, kde si bumerang odskúšame. Je potrebné vedieť čítať letové krivky. Podľa toho výrobok dopracujeme. Nakoniec brúsnym papierom znovu upravíme a nalakujeme.

Ako vyrobiť bumerang?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *