Ako si vybrať

Ako vybrať teplomer?

https://akoapreco.com/ako-posilnit-imunitu-v-obdobi-chripok/Nemáte tušenia ako správne vybrať teplomer? Azda každý mal už niekedy v živote teplotu. Jediný spôsob ako zistiť, že niečo nie je v poriadku a váš organizmus si potrebuje odpočinúť, bol donedávna klasický ortuťový teplomer. V súčasnej dobe je však predaj týchto teplomerov zakázaný. Ortuť je jedovatá a zaťažuje životné prostredie. Na trhu však nie je problém nájsť veľa odlišných alternatív, ktoré vám vedia efektívne zmerať teplotu.

Skúste si vybrať teplomer, ktorým si zmeráte teplotu bez stresovania

To, že si malé deti pri chrípke nerady merajú teplotu pozná snáď každý rodič. Na trhu však teraz slávia veľký úspech takzvané bezkontaktné teplomery. Tieto teplomery sú presné, rýchle a hlavne nimi nikoho dlho neobťažujete.

Zmeranie teploty trvá maximálne tri sekundy. Tieto teplomery využívajú technológie takzvaného spätného rozboru infračerveného lúča a vďaka tomu vedia zmerať teplotu aj zo vzdialenosti 5 až 8 centimetrov.

vybrať teplomerAsi najpresnejšie meranie dostanete vtedy, keď teplomer zameriate na oblasť čela či ucha. V takom prípade je presnosť takmer 100 percentná. Na iných miestach na tele sa môže teplota rozchádzať až o jeden stupeň.

Veľkou výhodou je taktiež materiál. Skúste si vybrať teplomer vyrobený z plastu, aby ste sa tak nebáli, že sa pri páde rozbije na rozdiel od tých starších sklenených teplomerov. Ani kúpna cena nemusí byť taká závratná.

Nájdete teplomery, ktoré stoja okolo 20 eur ale aj teplomery, ktorých cena sa vie vyšplhať až na 600 Eur. V čom sa ale potom líšia?

Oplatí sa vybrať teplomer s pamäťou

Pri drahších prístrojoch je k dispozícii samozrejme aj viac funkcii a väčší displej. Skvelou funkciou, ktorú bez debaty oceníte je aj pamäť teplomera. Počas choroby tak môžete pozorovať a vyhodnocovať stav vašej telesnej teploty.

Do pamäti teplomera sa tak automaticky uloží až 32 posledných meraní. Všetko sa zobrazí na digitálnom displeji. Aj tým sa mnohé teplomery odlišujú.

Pri tých drahších (a taktiež väčších) je súčasťou vybavenia aj niekoľkoriadkový displej, kde uvidia veľké číslice aj starší ľudia.

Pokiaľ máte navyše malé deti, vyberajte také teplomery, ktoré majú špeciálny zvukový signál, ktorý sa ozve v prípade horúčky.

Aké typy teplomerov je možné kúpiť

Bezkontaktné teplomery sa dajú zohnať v tvare meracej „pištole“. Skenovacie teplomery, ktoré sa využívajú hlavne na meranie teploty z čela alebo z ucha, majú špeciálny tvar.

Tieto teplomery sú zakončené oblým a drobným senzorom, ktorý sa dá ľahko priložiť do ucha.

Aký teplomer je vhodný pre deti

Pre najmenšie deti sú v ponuke bezkontaktné teplomery v podobe cumlíka. Cena digitálnych teplomerov v podobe cumlíka sa pohybuje v rozmedzí 10-20 Eur.

Teplomery sú vybavené ochranným krytom a batériou. Na koniec merania teploty upozorňuje zvukový signál. Cumlíky sa samozrejme dajú vydezinfikovať.

Pri niektorých teplomeroch garantujú výrobcovia až 40 000 meraní na jednu batériu. Mnohé teplomery obsahujú doplňujúce funkcie ako je meranie izbovej teploty alebo zobrazenie aktuálneho času.

Prečítajte si aj články ako si vybrať:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button