Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať elektrickú gitaru?

Ako vybrať elektrickú gitaru?

ako vybrať elektrickú gitaruElektrická gitara je hudobný nástroj, ktorý uchvátil mnoho mužov  v rôznom veku na celom svete a ktorý je skvelým “baliacim” nástrojom pre mnoho žien. Princíp hry na elektrickej gitare spočíva v premene chvenia strún s oceľovým jadrom na elektrický prúd. Výsledný zvuk potom ovplyvňuje materiál, z ktorého je gitara vyrobená. Radi by ste sa naučili hrať na tomto hudobnom nástroji? Začiatočníkom poradíme s výberom elekrickej gitary.

Tipy ako si správne vybrať elektrickú gitaru


elektrická gitaraZákladom dobrého výberu je zvuk. Za každých okolností sa vám zvuk elektrickej gitary musí páčiť. Je preto dôležité si vyskúšať hneď niekoľko gitár. Skúšajte a počúvajte. Kúpte si potom až takú gitaru, ktorej zvuk sa vám páči najviac.

Zvuk si vyskúšajte aj na sucho, bez pripojenia do elektriny, aj bez nej sa vám musí páčiť.

Pri výbere si všímajte krk gitary. Krk gitary nesmie byť prehnutý, v spoji s telom gitary musí mať podperu, aby sa nehýbal (kvôli dobrému naladenie gitary).

Dôležitý je hmatník

pomáhame vybrať elektrickú gitaruTiež sa pozrite na hmatník. Kvalitný hmatník nesmie byť vrúbkovaný, dlho by nevydržal a gitara by po chvíli namiesto hrania drnčala. Tiež by trhala struny.

Každá gitara, aj tá elektrická, by mala mať kolíky, ktoré umožnia ladenie. Pri výbere si preto vyberajte takú elektrickú gitaru, ktorá má kolíky dobre priskrutkované. Skúste si ju v predajni naladiť. Ak vám to nejde, požiadajte predajcu, aby to skúsil on.

Možno sa vám zdá pás gitary ako maličkosť, ale nie je to tak. Výber gitary so správne pripevneným pásom je nesmierne dôležitý, gitara by vám totiž rozhodne nemala prepadať hlavou dole.

Veľkosť zohráva podstatnú roku


Elektrickú gitaru vyberajte aj podľa veľkosti, nie ani tak podľa veľkosti gitary, ako podľa výšky svojej postavy. Klasická elektrická gitara sa vyrába v dvoch veľkostiach. K dispozícii však máte aj trojštvrtinovou, tzv. junior. Pre elektrickú gitaru je veľmi dôležitá veľkosť, nie ani pre zvuk, ale najmä pre váš osobný komfort.

Ako vybrať elektrickú gitaru?
5 (100%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

rôzne veľkosti boxovacích vriec

Ako vybrať boxovacie vrece?

V poslednej dobe sa boxovacie vrecia stali veľmi obľúbenou športovou pomôckou. Už dávno totiž búchanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *