Úvod / Ako si vybrať / Ako vyberať a používať bytové difúzory?

Ako vyberať a používať bytové difúzory?

ako vybrať bytový difúzorNež v obchode s bytovými doplnkami siahneme rukami na prvé bytové difúzory, ktoré uvidíme, mali by sme o týchto praktických a moderných doplnkoch domácností vedieť aspoň to, že nie je podstatná len uvoľňovaná vôňa, ale aj ako veľký priestor hodláme pomocou arómy difúzora navoňať. Nasledujúci návod stručne približuje, ako a podľa čoho bytový difúzor vybrať a ako ho doma tiež správne používať. Inšpirujte sa.

Podľa čoho vyberať bytové difúzory


Difúzor rozptyľuje vôňu jemne, ale dlhodobo. To je nesporná výhoda oproti obyčajným závesným vôňam do bytu alebo sprejom. Niet pochýb o tom, že výber vône je podstatný. To ako používať bytové difúzory sa môže líšiť podľa toho, či hľadáme príjemnú a ľahkú vôňu do bytu, alebo či hľadáme prostriedok, ktorý má za cieľ prebiť nejaký zápach.

bytové difúzoryPonúka sa najčastejšie vôňa dreva, svieže, ovocné, púdrové, sladké a kvetinové. Je vhodné vyskúšať vôňu z difúzora a až potom sa rozhodnúť, či si ho vezmete domov alebo do akej miestnosti ho použijete.

Pri prvom nákupe je preto praktické vyberať difúzor osobne a “na vlastný nos” si vôňu preveriť. Osvedčený model až potom nakupovať cez internet.

Vyberajte difúzory s ratanovými alebo textilnými tyčinkami. Tieto dva druhy sú najkvalitnejšie, ratan vždy vyzerá ako pórovité drevo a textilné tyčinky sú obvykle biele. Ďalšími možnosťami sú difúzery s porcelánovými a sadrovými tyčinkami, tie sú menej kvalitné.

Nechajte si viac času na výber vône, nech by vám vyhovovala akákoľvek. Najdôležitejšie aby ste si vybrali tú správnu, ktorá sa hodí do vášho interiéru v domácnosti a s ktorou si budete istý, že vám nezačne liezť na nervy ani po dlhšom čase. Netreba sa zbytočne ponáhľať, má ísť predsa o príjemný pôžitok, drobnosť, voňavý detail vo vašej domácnosti.

Dôležité parametre ak si chcete vybrať bytové difúzory

Keď už ste sa rozhodli pre bytový difúzor, mali by ste vedieť, že ide hlavne o bytový doplnok a preto si dajte na čas a vyberte tvar, farbu a celkový dizajn výrobku, ktorý bude vo vašej domácnosti ladiť s nábytkom a ďalšími doplnkami.

O intenzite vône a cene rozhoduje objem difúzora. Pri nákupe sa preto predávajúceho spýtajte, koľko metrov štvorcových difúzor prevonia a ako dlho náplň vydrží.

vyberanie bytových difúzorovObjem

Každý difúzor má iný objem nádobky pre rôzne veľkú miestnosť. Do kúpeľní a na toalety vždy vyberajte drobné difúzory s objemom okolo 100 ml.

Pre obývacie izby, spálne a ďalšie miestnosti je odporúčané zvoliť difúzory do 500 ml. Do spoločenských sál a miestností nad 40 metrov štvorcových je možné použiť väčší objem.

Umiestnenie

Difúzory je potrebné umiestniť na miesto, kde neustále cirkuluje vzduch. Ak ich umiestnite tam, kde sa vzduch nepohybuje, bude účel difúzora bez efektu. Vždy si vezmite k ruke sviečku a podľa plameňa nájdite miesto, kde vzduch cirkuluje najviac, tam bude zároveň najlepšie difúzor umiestniť.

Často sa zabúda na tento fakt a potom ľudia končia s bolesťou hlavy a migrénami od silnej arómy a otvorenými oknami na vetranie. V žiadnom prípade neumiestňujte bytové difúzory tam, kde sa nevetrá.

Posledné typy týkajúce sa zdravia


Ak ste alergickí alebo veľmi citliví, preverte pri výrobku, či má certifikáciu IFRA. Pokiaľ toto označenie na obale alebo výrobku nenájdete, nemusí byť difúzor zdravotne nezávadný – a je lepšie siahnuť po inom. Veľa ľudí zabúda práve na skontrolovanie tohto certifikátu. Neberte to na ľahkú váhu, pretože ak ste priveľmi citliví na aromatické výrobky tohto druhu, môžu sa u vás prejaviť vážne zdravotné ťažkosti a problémy, v horšom prípade skončíte v nemocnici.

Ako vyberať a používať bytové difúzory?
4.9 (98.26%) 23 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *