Ako si vybraťŠport

Ako vyberať posilňovacie stroje do domácej posilňovne?

cvičenie doma a posilňovacie stroje Domáca posilňovňa má celé množstvo rozličných výhod. Nemusíte sa tlačiť s inými cvičiacimi, nikdy sa vám nestane, že vami vybraný stroj je obsadený, nikto vás pri tréningu neruší …. a vôbec doma je doma. Ale ako zostaviť vlastnými silami naozaj funkčnú domácu posilňovňu? Aké posilňovacie stroje do domácej posilňovne zaobstarať? Podľa čoho posilňovacie stroje vyberať? Ohľadne domácej posilňovne sa v tomto článku dozviete všetko, čo potrebujete.

Čo potrebujete na zostavenie domácej posilňovne

  • posilňovacie stroje

Pre akých ľudí bude vaša domáca posilňovňa určená?

Asi nemusím hovoriť, že posilňovňa zariadená pre troch vysokoškolských študentov bude vyzerať úplne inak, než posilňovňa pre matku po materskej, túžiacej zhodiť nejaké to kilo.

Kým prvá skupina sa zrejme zameria na celkové posilnenie a precvičenie svalov, žena bude voliť skôr aeróbne trenažéry.

Koľko miesta máme na domácu posilňovňu?

To je pomerne dôležitá informácia. Ak máte pre domáce cvičenie vyhradenú jednu celú miestnosť, nemali by posilňovacie stroje nikdy zaberať viac ako 1/3 jej podlahovej plochy. Inak hrozí nebezpečenstvo úrazu pri cvičení.

Rozsah cvikov je mnohokrát oveľa väčší ako samotná plocha stroja. Pamätajte na to!

Aký ste pokročilý?

Začiatočníci túžiaci po posilnení a precvičení tela by mali voliť napríklad univerzálnu posilňovaciu vežu alebo eliptické trenažéry, ktoré lepšie precvičia telo než klasický rotoped.

domáca posilňovňa

Naopak pokročilejší užívatelia ocenia skôr niekoľko samostatných strojov určených pre rôzne typy cvičení. Môže to byť napríklad: posilňovacie lavice, rebriny, bradlá alebo hrazda, veľká činka a jednorúčky.

Ak potrebujete do domácej posilňovne minimalistické riešenie, môžete sa tiež uchýliť k univerzálnym posilňovacím vežiam.

Vyberajte ale tie, ktoré ponúkajú väčšie množstvo realizovateľných cvikov, aj keď sa táto vlastnosť samozrejme negatívne odrazí na ich cene.

V každom prípade sa vyhnite univerzálny strojom z najrôznejších reklám a teleshopingu, ktoré sľubujú zaručené výsledky len vďaka niekoľkým minútam cvičenia denne. Nefungujú a okrem toho nie sú práve najlacnejšie.

Aké svalové partie chcete precvičiť?

posilňovací stroj

Ako prvé sa uistite, že máte vhodné miesto pre rozohriatie pred samotným cvičením. Postačí mäkká podložka alebo eliptický trenažér.

  • Rotoped, bežecký pás, ergometer, cyklotrenažér – dolné končatiny
  • Eliptický trenažér – šija, ramená, ruky, chrbát + dolné končatiny
  • Stepper – zadok a nohy
  • Veslovací trenažér – ramená, chrbát, prsia, brucho aj nohy
  • Horizontálna a vertikálna kladka – chrbát
  • Bench press alebo Peck deck – prsné svaly

Je vybrané miesto pre domácu posilňovňu naozaj vhodné?

Okrem priestorových parametrov by sme mali mať na pamäti ešte dve veci. Po prvé je to vhodná podlaha: volíme najlepšie koberec alebo plávajúcu podlahu. Po druhé, musíme dať pozor na dostatočné odvetrávanie a prístup čerstvého vzduchu.

Akonáhle sa vám podarí zabezpečiť aj tieto dve veci, nestojí už výstavbe domácej posilňovne absolútne nič v ceste.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button