AkoaPreco.com > Návody > Ako sušiť paradajky?

Ako sušiť paradajky?

sušiť paradajkyChcete vedieť ako sušiť paradajky? Paradajky sa tradične sušili na slnku, avšak nie každý má čas alebo podmienky na to, aby ich vystavil vonkajšiemu počasiu. Nehovoriac o tom, že nie vždy budete mať priaznivé počasie. Riešením je jednoduché a rýchle sušenie paradajok v rúre. Postup ako si môžete sušiť paradajky u vás doma sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ako sušiť paradajky v rúre


  1. V prvom rade si nastavte rúru na najnižšiu možnú teplotu (maximum je 90 stupňov). Pri vyšších teplotách by sa vám totiž mohli paradajky skôr variť ako sušiť.vysušiť paradajky
  2. Rozkrojte vaše paradajky na polovice a vyberte z nich jadierka. Každú polku jemne stlačte nad misou tak, aby ste z nej vytlačili prebytočnú šťavu a semienka.
  3. Na vonkajšej strane spravte na každej paradajke malý zárez, urýchli vám to proces sušenia.
  4. Pripravte si fóliu na pečenie, ktorú položíte na mriežku a začnite ukladať vaše paradajky. Ukladajte ich tak, aby medzi nimi bola dostatočná medzera a nedotýkali sa jedna druhej.
  5. Následne posypte paradajky štipkou soli. Mriežku spolu s paradajkami vložte do rúry a nechajte ich schnúť pod stálou teplotou dovtedy, kým šupka nebude kožovitá (avšak nesmie byť príliš drsná ani vyschnutá). Paradajky kontrolujte zhruba každú hodinu. Sušenie paradajok môže trvať zhruba 6 až 12 hodín (v závislosti od veľkosti paradajok a typu rúry).
  6. Po vysušení by mali byť paradajky pomerne flexibilné a mali by sa bez problémov prežúvať. Paradajky vyberte z rúry a nechajte ich vychladnúť. Sušené paradajky sa výborne hodia do šalátov, cestovín alebo na pizzu.

Ďalšie odporúčané články ako sušiť jablká, slivky a ako na sušenie kvetov.

Tip na záver pre uskladnenie sušených paradajok

sušenie paradajokSušené paradajky uskladňujte v sklenených pohároch na suchom a tmavom mieste (aby nestratili na chuti).

V prípade, že by ste videli na pohároch vlhkosť, ktorú vylučujú paradajky, môžete ich vložiť naspäť do rúry na hodinu alebo dve, aby ste ich dosušili.

Dúfame, že sa vám článok páčil a prajeme vám dobrú chuť!

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.