AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako stráviť netradičný večer s priateľmi?

Ako stráviť netradičný večer s priateľmi?

netradičný večer s priateľmi u vás domaUž ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako trávite spoločné večery s priateľmi? Ak máte chuť zažiť niečo iné než len posedenie v krčme alebo hranie futbalu, mohli by sa vám hodiť tieto tipy, ako tradičné stereotypné večery s priateľmi ozvláštniť. Neobvyklý večer môže znamenať takmer čokoľvek. Ako stráviť netradičný večer s priateľmi? Tipy, ktoré nájdete v tomto článku, preto môžete rôzne obmeniť podľa vlastnej potreby, použiť ich samostatne alebo v rôznych kombináciách. 


Čo je na netradičný večer s priateľmi potrebné:

  • nutné je rozhodne organizovať takúto akciu u vás doma, kde pre ňu môžete vytvoriť lepšiu atmosféru ako kdekoľvek inde
  • bežné suroviny na občerstvenie
  • nápad
  • materiál na prevleky, čiapočky, srandovné papierové okuliare alebo ďalšie blbôstky
  • organizačného ducha
  • nadšenie

Chce to nápad!

Večierok doma s čiapočkami na hlavách je oveľa zábavnejší ako obyčajné posedenie s priateľmi v krčme. Večierok v štýle 20. rokov 20. storočia zase bude viac sexy, ženy sa môžu viac namaľovať, muži budú viac galantný. Rozprávkový večer môže byť celý v znamení fantázie, každý si môže vybrať svoju obľúbenú postavu z rozprávok a prestrojiť sa za ňu.

Môžete sa do svojej úlohy naozaj vžiť a hrať ju až do konca večera. Vymyslieť môžete ale čokoľvek iné, čo je práve pre vás a vašich priateľov typické – napr. strašidelný večer, antický večierok, kaviarenský a salónny večierok …


Občerstvenie môže byť tiež štýlové!

Vaše poňatie večera, pre ktoré ste sa rozhodli, sa môže voľne preniesť aj na občerstvenie. Je možné urobiť jednoducho jednohubky, na aké ste zvyknutí, ale nazvať ich “rozprávkovo”. Ďalšou možnosťou, ako vytvoriť netradičný večer, je vytvarovať občerstvenia do rozprávkových tvarov, to znamená do akýchkoľvek iných, než je obvyklé. Jedna várka jednohubiek môže pripomínať nejaké postavičky z rozprávky alebo jedlo, ktorým sa živili.

Ďalšie jednohubky môžu svojim postavením vytvarovať ďalšie ornamenty. Fantázii sa medze nekladú. Pre tých z vás, ktorí nie sú tak tvorivý, je možné tiež pripraviť občerstvenie typické pre určité kultúry a večierok potom nazvať podľa tejto kultúry (napr. francúzsky večierok, na ktorom sa budú podávať syry nakrájané na kocky s dobrým vínom a ďalšie francúzske špeciality).

Vymyslieť program na netradičný večer!

Keď už ste si dali takú prácu s vymýšľaním ojedinelého poňatia večera s priateľmi, bolo by dobré tiež vymyslieť program, aby ste tiež robili niečo iné, než robíte obvykle. Čo tak zatancovať si foxtrot alebo tance z 20. rokov 20. storočia?

Ako stráviť netradičný večer s priateľmiPrečo celý večer nehrať hry ako sú Osadníci z Katanu, Vlkodlaci (obdoba Mestečká Palerma), Fantóm a ďalšie? Prečo sa nevydať na púť elfskou ríšou, kde je nutné čeliť nástrahám prírody?

Pre tých, ktorí nemajú tak tvorivú povahu, existuje variant spoločenských hier, v ktorých je nutné použiť rôzne stratégie. Vo vyššie vymenovaných hrách nezáleží len na šťastí, ale hlavne na vás, akú stratégiu zvolíte, a tým sú práve zaujímavé.

Nebáť sa to zrealizovať netradičný večer!

Máte teraz snáď pocit, že vaši priatelia nie sú takí rojkovia? Že by fantazijný svet alebo hry ako takej zosmiešňovali alebo by sa proste len nevžili do svojich rolí? Rozhodne to nezavrhujte, kým to neskúsite. Každý z nás má v sebe dušu dieťaťa a každý sa rád hrá. Ten, kto tvrdí, že nie, nie je úprimný. Verím tomu, že pozvete na váš netradičné snový večer tých pravých ľudí a zažijete neopakovateľné.

Príklad realizácie špeciálneho programu

elf na netradičný večer s priateľmiNapríklad pre netradičný večer alla “púť elfskou ríšou” stačí, keď jeden z vás bude hrať elfa, ktorý sprevádza ostatných elfskou ríšou a varuje ich pred nástrahami.

Všetci sa uložia do svojich spacákov a idú akoby spať. Tú sa otvoria dvere a vstupuje elf (vy), ktorý ostatných privíta vo snovom fantazijnom svete elfov, kde sa môže splniť akékoľvek prianie.

Ponúknete ostatným, či chcú hľadať čarovnú paličku, ak áno, ukážete im radi cestu. Po ceste vás ako skupinu stretne mnoho nečakaných prekážok, a tak je nutné držať sa pri sebe a byť neustále vo svojom spacáku.

Akonáhle nejakú prekážku uvidíte, poviete ostatným, čo majú robiť. Napríklad váľať sudy jeden cez druhého, aby sa dostali cez pomyselnú rieku. Alebo urobiť z rúk most, cez ktorý sa každý prehupne, aby ste spoločne prekonali priepasť.

Bažina zvierat alebo kúzelná palička


Tiež sa môžete dostať do “bažiny zvierat”, kde sa zmení každý z vás na určité zviera a vy sa potom budete musieť nájsť so zvieratami rovnakého druhu, aby ste sa späť oslobodili … Veľa podobných bláznovstvá vymyslíte sami a je to potom naozaj neopakovateľný večer.

Na záver nezabudnite pripraviť nejakú pointu. Napríklad kto nájde kúzelnú paličku, bude mať moc nad ostatnými, pretože kúzelná palička má tú moc, že ​​keď na niekoho ukáže, tak ten dotyčný začne imitovať ostatné (alebo čokoľvek, čo vás napadne).

Nebojte sa toho!

Z vlastnej skúsenosti viem, že síce sa sprvu smejete zainteresovanosti elfa, ktorý vás snovou krajinou sprevádza, ale postupne snová atmosféra všetkých tak pohltí, že už sa nikto nebude chcieť vrátiť do reality.


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.