Úvod / Zdravie a krása / Ako správne tvarovať obočie?

Ako správne tvarovať obočie?

ako správne tvarovať obočieAko správne tvarovať obočie – rady a tipy. Raz je v móde obočie tenké ako nitka, potom zase veľa tvarované alebo hustejšie. Módne trendy nie sú to jediné, čím by sme sa mali my ženy pri jeho tvarovaní riadiť. Záleží aj na tom, akú máme tvár, či sme skôr prírodný typ alebo sa naopak sa veľa líčime. Ako postupovať, aby obočie pôsobilo prirodzene a harmonicky s našou vizážou?


Čo je potrebné ak si chcete správne tvarovať obočie

Ak si chceme správne tvarovať obočie, tak budeme potrebovať kvalitnú pinzetu, dobré osvetlenie, tužidlo na vlasy a ceruzku na obočie.

Upravené obočie

správne vytvarované obočiePekné obočie je také, ktoré vyzerá upravene. Napriek tomu my ženy máme snahu vylepšiť aj to, čo je takmer dokonalé.

V prvorepublikových filmoch vystupujú herečky s nesmierne tenkým obočím, klenutým, ktoré im dodávalo mierne udivený výraz. S tým veľmi opatrne, pretože hlavne starším ženám by táto línia mohla zbytočne prepožičať prísny a nekompromisný vzhľad.

Nesnažte sa vytrhať chĺpky tak, aby obočie tvorilo poloblúk, vyzerá to vyumelkovane. Prirodzené je len mierne vyklenutie. Nikdy netrhajte viac chĺpkov naraz, postupujte vždy po jednom a rovnakým smerom. Len sa vyhnete chybám.

Majte na pamäti, že obočie už nemusí na rozdiel od iných chĺpkov dorásť. Preto neustále sledujte, či tvar, ktorého chcete docieliť, vám vyhovuje.


Keď obočie nedorastá

Ak sa predsa len stane, že obočie nedorastie a vy nie ste s výsledkom spokojná, nezostáva nič iné, než vziať do ruky ceruzku na obočie v rovnakej farbe a domaľovať holé miesta. Používajte vždy kvalitnú pinzetu, aby vás trhanie chĺpkov nebolelo.

správny tvar obočiaZrovna tak je dôležité dobré osvetlenie, aby ste na tvár dobre videli. Aj tak ale bude okolie obočia zrejme začervenané. Počítajte s tým a na pokožku aplikujte chladivý gél. Ideálne je aloe vera. Možno ste s tým, čo vám príroda nadelila, spokojná, ale radosť vám kazia zježené chĺpky.

Ak trčia do strán, zafixujte ich tužidlom. Pozor na to, aby sa vám nedostalo do očí.

Pozor na medzeru

V snahe dokonale vytvarovať obočie sa často stane, že ho “zarovnávate” tak dlho, až vám nad koreňom nosa vznikne piveľmi široká medzera, čo vyzerá veľmi neprirodzene. Aj keď chcete rovné linky bez ledabolo trčiacich chĺpkov, pamätajte si, že obočie by malo vždy začínať najďalej pri vnútornom kútiku oka. Ak začína ďalej, je to už priveľa.

Nezačínajte pri maľovaní obočím

Obočie je výrazným prvkom vášho mejkpau, a preto by malo byť finálnou bodkou za celkovým líčením. Ak aj s obočím pri nanášaní mejkapu začínate, ľahko sa vám môže stať, že bude výraznejšie ako zvyšok líčenia, alebo že mu naopak budete líčenie podvedome podriaďovať, a nanesiete tak na seba mejkapu zbytočne veľa. Nechajte si obočie na záver – ľahko tak odhadnete, aké výrazné ho potrebujete mať.

Typ tváre

Ak chcete správne tvarovať obočie, určite si najprv typ svojej tváre. Okrúhla tvár znesie mierne špicaté obočie. Obočie v tvare priamky je u širokej tváre s vystúpenými lícnymi kosťami nežiaduce. Naopak sa hodí pre tvár dlhý, pretiahnutý a veľa štíhly.

Najšťastnejšie sú majiteľky oválnej tváre, ktorý je považovaný za ideálny. Môžu si dovoliť, čo sa im páči, pretože úpravou obočia nepotrebujú nič korigovať.

Tipy


Nevytrhávajte obočie tesne predtým, ako pôjdete na ples, do divadla alebo na významnú schôdzku. Ak sa objavili v obočí šedé chĺpky, nechajte si ich od kozmetičky nafarbiť.

Ďalšie odporúčané články:

Ako správne tvarovať obočie?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

recept na zázvorové cukríky

Ako vyrobiť domáce zázvorové cukríky?

Bolí vás hrdlo alebo vás trápi kašeľ? Nekupujte zbytočne predražené pastilky obsahujúce umelé sladidlá a …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.