Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si vyrobiť originálne šperky z pivných viečok?

Ako si vyrobiť originálne šperky z pivných viečok?

pekné šperky z pivných viečokVyhadzovali ste doteraz viečka od piva, sýtených vôd či minerálok? Ale to ste robili chybu! Z viečok totiž môžete vytvoriť veľa zaujímavých vecí. Jednou z nich sú originálne šperky. Sú skvelým nápadom, ktorý je vo svete momentálne in. Ich výrobu zvládnu aj deti a sú skvelým námetom na darček pre kamarátku. Náklady aj náročnosť je minimálna. Prečítajte si tento článok ako si vyrobiť originálne šperky z pivných viečok?

Čo potrebujete ak chcete vyrobiť šperky z pivných viečok:


  • šperkové komponenty – afro háčiky, spojovacie krúžky, drôt 0,3 alebo 0,6
  • kliešte štiepačky, ketlovacie, prípadne ostré nožnice
  • viečka zo sýtených vôd, minerálok alebo piva
  • akrylové farby, lak
  • kladivko
  • časopis
  • klinec
  • štetec

Postup výroby

náušnice z viečok od pivaViečko položte na tučný časopis ozdobeným povrchom nahor. Vezmite klinec a kladivko a vytvorte vo viečkach dierky. Čo sa týka tvorby náramku, dierky voľte pri okrajoch viečok na protiľahlých stranách. Pri tvorbe náhrdelníkov tiež. Iba pri tvorbe medailónu a náušníc vám vystačí vytvorenie jednej dierky na jej okraji.

Náramok vyrobíte tak, že vzniknutými otvormi prevlečiete elastickú guľatou gumu. Medzi jednotlivými viečkami môžete navliecť korálik. Výsledný náramok by mal obopínať ruku, ako remienok. Ak tohto stavu dosiahnete, gumu zauzlite. Náramok máte hotový.

Originálny dizajn

Viečka pri tvorbe môžete nechať pôvodné a základ postaviť na ich originálnom dizajne alebo ich môžete ozdobiť za pomoci decoupage či inej vytlačenej grafiky. Skvele na nich vynikajú aj zaliate živice, avšak práca s živicou je už trochu náročnejšia.

ako vyrobiť originálne šperky z pivných viečokJednoduché náušnice vyrobíte za pomoci ketlovacích krúžkov a afroháčikov. Kedy k sebe môžete do reťaze prepojiť aj niekoľko viečok. V jednoduchej fáze vystačí, ak použijete iba jedno viečko, s jedným otvorom.

Z pivných viečok môžete vyrobiť aj prívesok, keď do neho vlepíte malú fotku. Otvor v tomto prípade vytvorte pri okraji viečka a pretiahnite tadiaľ kožu.

Vytvorte jednoduchú slučku, zauzlite a máte skvelý a originálny darček pre svoju kamarátku.

Náhrdelník z pivných viečok


Náhrdelník z pivných viečok je veľmi obľúbený nielen v Amerike. Vytvára sa za pomoci rôzne prederavených viečok, ktoré sa k sebe spájajú za pomoci spojovacích krúžkov. Dierky sa na viečku vytvárajú tentoraz do kríža, okrem toho posledného, ​​ktorý vytvára špic náhrdelníka.

Ako si vyrobiť originálne šperky z pivných viečok?
5 (99.17%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *