Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si vyrobiť dioramu?

Ako si vyrobiť dioramu?

výroba dioramiDiorama je mini-svet, zachytenie krajiny a nejakej udalosti do krabice, puzdra alebo sklenenej nádoby. Môžete si vytvoriť svoj vlastný malý svet s modelmi postáv, ktorý sa môže javiť ako zmrazený moment historickej udalosti, napríklad významný moment prvej alebo druhej svetovej vojny, pristátie na Mesiaci alebo čokoľvek iné, čo chcete vytvoriť. Tu je návod, ako si vytvoriť vlastnú dioramu.

Čo je potrebné na dioramu:


  • kartónové krabice alebo nádoby z iného materiálu
  • miniatúry zvierat, stromov, rastlín, predmetov
  • hobby štetce
  • modelovacie hmotyako si vyrobiť dioramu
  • farby
  • lepidlo
  • papier na pozadie

Správne si zvoľte mierku

Diorama bude uveriteľná podľa toho, ako bude “skutočná”. Podľa mierky budete mať pomer veľkosti zobrazovaných predmetov.

Vyzdvihnite si v obchode postavy, modely nábytku, predmetov, všetko čo bude zapadať do vnútornej scény. Ideálnym miestom pre nákup je detské hračkárstvo a samozrejme obchodíky s potrebami pre modelárov.

Zvoľte si pozadie

Môžete ho nakresliť alebo použiť tapetu, baliaci papier či iný vhodný materiál. Pamätajte, že obrázky na pozadí by mali byť v súlade so zvolenou mierkou a zachytávanej udalosti.

Vyberte krabicu či alebo box

čo je to dioramaPre školské projekty deti zvyčajne zvolia krabicu od topánok. Je to najjednoduchšie a najdostupnejšie. Použite materiál, ktorý bude ľahký, ale aj stabilný.

Najskôr začnite pozadím, postupujte do popredia. Na pozadí majte obzor, oblohu, strop alebo podlahu. Potom je tu miesto pre väčšie objekty – ako sú napr. stromy. Najmenšie objekty by mali byť umiestnené najbližšie k prednej strane. Použite lepidlo pre uchytenie predmetov.

Varovanie


Tento návod je vhodný pre úplných začiatočníkov, ktorí uvažujú o tom, že si postavia vlastnú dioramu.

Ako si vyrobiť dioramu?
5 (99.17%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *