Úvod / Domácnosť / Ako sa zbaviť švehiel?

Ako sa zbaviť švehiel?

ako sa zbaviť švehielNie každá návšteva je príjemná. Platí to napríklad pre švehly – asi jeden centimeter dlhý hmyz so striebornými šupinkami. Títo tvorovia milujú teplo, vlhko a tmu a často sa vyskytujú v kúpeľniach či na chodbách. Ich prítomnosť nie je nijako príjemná, hoci výrazne neškodí. Prečítajte si postup ich vyhubenia, pretože zbavenie sa švehiel v domácnosti nikdy nebolo jednoduchšie! 

Čo je potrebné na zbavenie sa švehiel:


  • vanilka
  • špeciálne chemické prípravky

Ako na švehly – krok za krokom

švehly v domácnostiSnažte sa často vetrať, udržiavať miestnosť suchú a vzdušnú. Tieto tvory milujú vlhké temné zákutia a teploty cez 22 stupňov. Ak umývate podlahu, snažte sa nenechávať napríklad v rohoch mokré miesta, a dôkladne vysušujte.

Tento hmyz sa na rozdiel od nás vyhýba vôni vanilky. Kúpte si v obchode vanilkový struk (nie náhrady alebo len vanilkovú vôňu), pozdĺžne ju rozrežte a položte do kútov miestnosti. Počas niekoľkých dní by mal byť odsťahovaný.

Pokiaľ ani vanilka nezaberie, zájdite do obchodu s domácimi potrebami alebo do hobby marketov. Tu môžete nájsť špeciálne prípravky. Známy je Formitox na hubenie švehiel alebo Liquid Gel Fortox. Ak sa spoliehate skôr na generáciami preverené recepty, kúpte si bórax. Doma ho zmiešajte v pomere jedna ku jednej s cukrom a posypte ním podlahu miestnosti, kde sa švehly vyskytujú. Ráno zem dôkladne umyte vodou, do ktorej pridáte trošku sava.

Tipy:


švehly v kúpeľni a ako sa ich zbaviťAk sa vám švehiel v domácnosti nedarí zbaviť ani deratizačnými       prostriedkami, objednajte si služby deratizačnej firmy.

Údajne okrem vanilky pomáha nastrúhaný zemiak. Na postihnuté miesta položte na papier nastrúhaný zemiak a nechajte tento hmyz cez noc sa do zemiakov zahrabať, ráno ho vyhoďte.

Ako sa zbaviť švehiel?
5 (99.13%) 23 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vetvičky na stole

Ako na vianočné stolovanie – aranžmán stola

Vianoce sú synonymom ľudskej blízkosti aj súznenia, radosťou detí a špecifickou zimnou krásou a náladou. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *