Nezaradené

Ako prebieha bielenie zubov na zubnej klinike?

ako prebieha bielenie zubovMožno patríte medzi pár zasvätených, ktorí idú s dobou a presne vedia, ako sa o svoju ústnu dutinu správne starať. V tom prípade sa výrazne odlišujete od väčšiny ľudí na Slovensku. Tí totiž majú z deväťdesiatich percent paradontózu v menej či viac pokročilom štádiu a hrubou vrstvou zubného kameňa majú pokrytý celý chrup. Ak sa však rozhodnete pre zmenu, tak potom vám zubár Bratislava v ordinácii môže počas hodiny vytvoriť priamo hollywoodsky úsmev. Prečítajte si tento článok ako prebieha bielenie zubov na zubnej klinike?

Ako dlho trvá návšteva zubnej kliniky a čo očakávať

Sedíte približne hodinu v zubárskom kresle, ale miesto vŕtania a plombovania vás čaká dokonalé čistenie a leštenie zubov. Aj tam, kam sa bežne kefkou nedostanete. Samotné čistenie niekedy moc príjemné nie je, obzvlášť ak starostlivosť o svoj chrup dosť zanedbáte.

Časom ale určite prídete na to, že akonáhle sa o chrup dobre staráte, začnú sa návštevy u dentálnej hygieničky podobať času strávenému u kozmetičky, či kaderníčky, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať.

Zubnú kliniku stačí navštíviť raz za pol roka, ak si osvojíte správne čistenie zubov ráno a večer. To znamená čistiť si zuby mechanicky tak, aby bol všetok zubný povlak a baktérie dokonale odstránené – zuby zostanú hladké. 

Zuby čistíme nielen na viditeľných plôškach, ale – a to je práve to, čo mnohí z nás stále ešte nevedia – aj v medzizubných priestoroch s medzizubnými kefkami.

Tam sa totiž veľmi dobre darí baktériám, ktoré kazia nielen naše zuby, ale aj zdravie. Preukázalo sa totiž, že zdravotný stav zubov a ďasien ovplyvňuje choroby srdca, cukrovku, pľúcne aj reumatické choroby a aj mnohé ďalšie choroby. Zubná hygiena patrí naozaj medzi dôležitú súčasť starostlivosti o naše zdravie.

Ako si správne čistiť zuby a ako si vybrať vhodnú zubnú kefku – tak s tým vám tiež poradia na zubnej klinike.

Príprava na bielenie zubov

Príprava priamo na bielenie trvá približne 15 minút. Do úst sa vloží špeciálny roztvárač. Musia sa zakryť všetky mäkké tkanivá v ústnej dutine, špeciálnou rýchlo tuhnúcou ochrannou živicou, ktorá priľne k ďasnám, aby neprišli s bieliacím gélom do styku.

Ten krátkodobo uvoľní sklovinu a prenikne do vrstvy zubu kde zmení jeho pigment. Výsledok stojí naozaj za to.

Ako si bielu farbu zubov čo najdlhšie udržať

čistenie zubov na klinikeV priemere bielenie zubov vydrží niekoľko rokov. Čím lepšie sa o zuby pacient stará, čím svedomitejšie si ich čistí a vyvaruje sa niektorých zlozvykov, tým dlhšie svetlé sfarbenie zostáva.

Najdlhšie však po piatich rokoch dochádza k návratu, ale ani ten väčšinou nedosiahne pôvodné farby.

U silných fajčiarov a pacientov, ktorí pijú veľa kávy alebo čaju, sa pôvodný odtieň zubov vracia už po šiestich mesiacoch.

Po prvom ordinačnom bielení má pacient možnosť využiť pod dohľadom lekára aj dlhodobejšiu metódu ​​domáceho bielenia. Buď nočného (6-8 hod.) alebo denného (2-3hod.).

Jeden až tri týždne sa nosia bieliace nosiče, vyhotovené na mieru v laboratóriu, ktoré sa nasadia s bieliacim gélom na zuby. Nie každému však táto forma bielenia vyhovuje. Trvanlivosť je po takejto procedúre rovnaká ako u ambulantného bielenia.

Predsavzatie

Bielenie zubov je v starostlivosti o chrup len čerešnička na torte. Človek ho môže zopakovať najskôr za pol roka, ak sa o svoje zuby dobre stará. A to je práve to dôležité: treba zmeniť svoj postoj k starostlivosti o vlastný chrup.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button