Úvod / Deti / Ako podporiť pohybovú aktivitu u dieťaťa– skúste to so šmykľavkou?

Ako podporiť pohybovú aktivitu u dieťaťa– skúste to so šmykľavkou?

šmykľavkaMáte záhradu alebo aspoň nejaký malý priestor vo vašom exteriéri? Kúpte dieťaťu šmýkačku. Nielen, že mu tým urobíte veľkú radosť, ale splníte zároveň niekoľko dôležitých aspektov pre požiadavku zdravého pohybového rozvoja vášho dieťaťa. Osvojí si celkom určite koordináciu dolných končatín, a to postupne, šikovne a zručne, učia sa odvahe a zdolávaniu prekážok, ďalším novým pohybovým návykom a improvizácií. Detská šmýkačka je výborná vec, ktorá nepochybne pobaví a rozvinie pohybovú aktivitu u najmenších.

Čo budete na šmykľavku potrebovať


  • vhodný terén na pohybovú aktivitu
  • šmýkačku

Aký typ kĺzačky zvoliť

Tak určite s ohľadom na vek dieťaťa volíme typ a veľkosť šmýkačky. Napríklad dvojročné dieťa nemôže vyliezať na vysokú šmýkačku, kde hrozí nebezpečenstvo, že môže spadnúť. Zároveň koordinovanie nôh môže zlyhať a dieťa spadne. Ak je to šmykľavka, kde zdoláva niekoľko priečok do výšky, nič sa nestane, keď šliapne vedľa a skotúľa sa na zem.

Je prekvapivé, ako si dieťa šikovne, počas krátkej doby osvojí vyliezanie po schodíkoch a ako to zvláda. Šmykľavka je pre neho veľká zábava a zároveň aj vykonáva pohybovú aktivitu.

Pre najmenších plastové

drevený domčekOpatrite malým deťom plastovú šmýkačku, ktorá sa nijako viac nekompletizuje, väčšinou je predajná ako celok. Nie je ani náročná na priestor. Esteticky je výrazná, krásne farebná.

Kĺzačky od európskych výrobcov si dlho udržia pastelové farby vďaka UV filtru.

Pre väčšie deti viac odvahy

Starším deťom kúpte väčšiu šmýkačku, adekvátnu ich pohybovým predpokladom a väčšej odvahe. Táto veková kategória má rada adrenalínovú a pohybovú aktivitu, deti predvádzajú svoju odvahu na obdiv a uplatňujú svoju vynaliezavosť. Tieto šmýkačky môžete využiť a upevniť kdekoľvek na záhrade, alebo sú súčasťou hracích zostáv.

Odporučiť môžeme upevnenie na hrazdu, kde je závesná hojdačka, pristaviť ju k bazénu. Takéto využitie deti milujú, skĺznuť sa priamo do vody. Alebo umiestnenie v nerovnom teréne, kde je potreba viac odvahy, to deti motivuje k pohybovej improvizácii. Kompletizácia šmýkačky je jednoduchá záležitosť, zvládne ju aj ten menej manuálne zručný.

Na detskom ihrisku šmykľavka nemôže chýbať


rozvíjať pohybovú aktivituChoďte s deťmi na detské ihrisko a zistíte, že snáď nikde nechýba šmykľavka. Často je to šmykľavka kovová, robustná, ktorá viac odoláva frekvencií využívania.

Všetky šmýkačky pre privátny úžitok alebo koncipované pre väčšie skupiny detí – škôlky, školy, detské ihriská, musí mať certifikát o bezpečnosti a nezávadnosti. Garantom špičkových hracích zostáv pre deti a šmýkačiek sú výrobcovia z Európy, ktorí disponujú kvalitnými výrobkami, stálofarebnosťou, bezpečnosťou hracích prvkov a dôležitým certifikátom.

Ďalšie typy na pohybovú aktivitu pre deti nájdete tu:

Ako podporiť pohybovú aktivitu u dieťaťa– skúste to so šmykľavkou?
5 (99.52%) 42 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako vybrať clonu

Ako vybrať slnečnú clonu na fotoaparát?

Slnečná clona zabraňuje nežiaducim odleskom slnka na fotografiu, pretože cloní bočné svetlo vytváraním tieňu na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *