Úvod / Zdravie a krása / Ako namaľovať očnú linku?

Ako namaľovať očnú linku?

Ako namaľovať očnú linkuAko namaľovať očnú linku – návod. Namaľovať pretiahnutú očnú linku je pre veľa dievčat a žien veľká životná výzva. Medzi hlavné problémy pri líčení očí patrí nielen klepajúca sa ruka, ale aj strach z toho, že výsledok snaženia bude vyzerať prehnane a neupravene. Prinášame vám niekoľko rád a tipov, ako z maľovania očných liniek prestať robiť strašiaka a vďaka ktorým budete čoskoro maľovať očnú linku ako profík.


Čo je potrebné ak chcete namaľovať očnú linku

Ak si chcete namaľovať krásnu linku aby ste okúzlila so svojimi mačacími očami budete si musieť zaobstarať skosený štetec, čierny očný tieň, tekutú alebo fixkovú očnú linku.

Prvý krok

Na skosený kozmetický štetec naneste dostatočné množstvo čierneho tieňa a priložte ho do 2/3 horného viečka po smere od koreňa nosa. Veďte linku tesne nad líniou korienkov rias smerom k vonkajšiemu kútiku oka. Tesne pri vonkajšom kútiku oka začnite štetec dvíhať do pretiahnutej linky.

Druhý krok

očná linkaLinku môžete štetcom pretiahnuť iba do malého zobáčiku, alebo ju môžete viesť až ku koncu obočia. Záleží na vašich preferenciách a predstavách, fantázii sa tu žiadne medze nekladú.

Na samej špičke linky štetec obráťte a vracajte sa späť k hornému viečku, vďaka čomu zaistíte, že linka bude mať perfektný tvar.

Ak linku namaľujete zle, prípadne sa vám bude zdať koniec linky byť príliš tučný, upravíte ho vatovou tyčinkou do požadovaného tvaru.


Tréning

Nikto učený z neba nespadol. Skúste si kresliť linku, keď máte voľný čas. Vtedy máte dostatok priestoru, nie ste vystresovaná a máte pokoj.

Ak sa vám náhodou linka nepodarí podľa vašich predstáv, iba ju odlíčte a môžete skúsiť znova. Spočiatku to bude mierny boj, no dobrou správou je, že dokonalú linku sa vie časom naučiť každý.

Správny uhol

Každý má špecifický tvar tváre, preto je potrebné prispôsobiť tomuto aj tvar a hrúbku linky. Inak si budú líčiť oči ženy s vpadnutými oči, veľkými očami, malými, spadnutými viečkami, či padajúcim kútikom očí. Zistite najprv svoj tvar oka tak, že sa pozriete bez akéhokoľvek nalíčenia zpriama do zrkadla a potom zboku.

Tip


Ak ste si nie istá ako namaľovať očnú linku po prvý raz, môžete si skúsiť na oko namaľovať najprv niekoľko bodiek, ktoré nakoniec spojíte dokopy.

Ďalšie odporúčané články:

Ako namaľovať očnú linku?
4.9 (98.18%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

recept na zázvorové cukríky

Ako vyrobiť domáce zázvorové cukríky?

Bolí vás hrdlo alebo vás trápi kašeľ? Nekupujte zbytočne predražené pastilky obsahujúce umelé sladidlá a …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.