Úvod / Domácnosť / Ako na zariadenie dielne?

Ako na zariadenie dielne?

ako zariadiť dielnuZariadenie dielne môžete urobiť v akomkoľvek prostredí, chce to len vyriešiť odhlučnenie, ak by ste mali dielňu v bytovom alebo panelovom dome. Po vyriešení priestoru nastáva fáza zháňania náradia, nástrojov a vybavovanie dielne.


Čo je potrebné na zariadenie dielne

V prvom rade budete v dielni potrebovať pracovný stôl, na ňom upevnený zverák, základné náradie a spojovací materiál.

nastroje do dielneIdeálne je vybaviť si dielňu skrinkami, kam budete ukladať nástroje a náradie, priehradkami alebo šuplíkmi na spojovací materiál a drobné nástroje.

Zo základného náradia by nemalo chýbať kladivko, kliešte štípacie a kombinované, skrutkovače, pílka na drevo a na železo a sada kľúčov.

Spojovací materiál budete potrebovať pre práce v domácnosti aj pre rôzne iné aktivity. Preto je dobré mať z každého druhu niekoľko kusov, či už sú to klince, skrutky, matky, samo rezky alebo zápustky (hmoždenky).


Zariadenie dielne pre zložitejšie účely

Postupne sa nezaobídete bez jednoúčelového náradia, vybaveného vlastnou pohonnou jednotkou, ktoré samozrejme stojí viac peňazí. Základom je určite vŕtačka a postupne si do svojej dielne môžete zaobstarať brúsku, priamočiaru alebo kotúčovú pílu alebo aj cirkulár.

zariadenie do dielnePostupne sa bude zvyšovať vaša zručnosť a budete si trúfať stále na zložitejšie práce. Úmerne k tomu bude aj narastať počet vášho náradia.

Na spracovanie dreva si kúpte sadu dlát, alebo aj reťazovú pílu. Samozrejmosťou budú šmirgľové papiere, pilníky, hoblíky, vodováha a prípadne aj nejaké farby a riedidlá.

Ak budete robiť práce s kovom alebo elektronikou, zaobstaráte si spájkovačku, brusnú pílu alebo napríklad stojan na vŕtačku.

Bezpečnosť


Pri všetkých činnostiach v dielni nesmiete zabúdať na bezpečnosť práce. Preto je dobré vybaviť sa ochrannými pomôckami, ako sú rukavice, ochranné okuliare, pevná obuv, montérky a blúza s dlhými rukávmi. V žiadnej dielni by nemal chýbať predovšetkým hasiaci prístroj.


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.