AkoaPreco.com > Návody > Ako na sušenie kvetov?

Ako na sušenie kvetov?

sušenie kvetovChcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si môžete uschovať sušené kvety po Valentínovi alebo keď si ich skrátka chcete udržať na očiach o niečo dlhšie, aj keď vám sezóna na vašej záhradke práve končí. Návod na sušenie kvetov sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Sušenie kvetov na vzduchu


vysušenie kvetovTento typ sušenia funguje najlepšie s kyticami kvetov, ktoré majú robustné hlávky ako sú napríklad ruže alebo levandule. Pre iné druhy kvetov ako sú napríklad tulipány, gerbery alebo určité krehké druhy kvetov, nemusí tento proces fungovať tak efektívne. Plne dospelé kvety môžu stratiť svoje lupene už počas sušenia, takže nestrácajte zbytočne čas tým, že budete čakať, kým vám dorastú do plnej veľkosti. Postup sušenia je nasledovný:

  1. Zbavte sa prebytočných lístočkov na kvete a odrežte stonku kvetu na požadovanú dĺžku (nie viac ako len pár centimetrov). Pre zaistenie toho, aby si kvety zachovali farbu ich schovajte pred priamym slnkom hneď po ich odrezaní.
  2. Odrezané kvety zviažte dohromady gumičkou tak, aby vám v podstate vznikla taká malá kytička.
  3. Nájdite si tmavé a suché miesto s dobrou cirkuláciou vzduchu (povala, komora alebo pokojne aj skriňa). Kvety v tomto priestore zaveste tak, aby viseli dolu hlavou. Kvety takto nechajte sušiť približne dva až tri týždne, dokým sa vám kompletne vysušia.
  4. Po vysušení kvetov ich zveste a postriekajte nearomatizovaným sprejom na vlasy aby ste ich ochránili, nie je to však nutné).

Pozrite si aj články ako sušiť paradajky, jablká a slivky.

Tip na záver po vysušení kvetov

sušiť kvetyVysušené kvety majú rôzne využitie, môžete si ich položiť len tak na okrasu, ale dajú sa taktiež použiť aj ako ozdoba na rôzne veci, záleží len na vašej predstavivosti. Či už ide o jedlé kvety, ktoré môžete použiť ako ozdobu na tortu alebo koláče, alebo ako ozdobu na stôl ak ide o nejakú udalosť či dokonca na veľkonočné alebo vianočne dekorácie, vďaka čomu budú mať vaše ozdoby ten pravý šmrnc.

Mohlo by vás zaujímať

postup ako správne sušiť paradajky

Ako sušiť paradajky?

Chcete vedieť ako sušiť paradajky? Paradajky sa tradične sušili na slnku, avšak nie každý má …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.