AkoaPreco.com > Návody > Ako na mydlové muffiny?

Ako na mydlové muffiny?

ako urobiť mydlové muffinyPrinášame vám návod ako si pripraviť mydlové muffiny. Mydlové muffiny síce nie sú k jedlu, môžu však poslúžiť ako krásna dekorácia, vôna do šatníka či vhodný darček pre vašich blízkych. Ide o mydlá v tvare muffiny, ktoré môžete darovať jednotlivo alebo ako sadu. Do mydlových muffinov pridajte ľubovoľné sušené kvety, farbivo a vôňu a vytvorte si tak mydlo na mieru priamo pre vás či vašich blízkych.


Čo potrebujeme na mydlové muffiny:

  • nepriehľadná (mliečna) mydlová hmota
  • farbivo do mydiel
  • éterický olej
  • sušené kvety, bylinky či plody
  • silikónové formičky na muffiny
  • papierové košíčky na muffiny

Postup ako si vyrobiť mydlové muffiny krok po kroku

Pre výrobu mydlových muffinov si môžete zvoliť ľubovoľnú nepriehľadnú mydlovú hmotu, môže byť napr. s kozím mliekom, s bambusovým maslom, medom a pod.

muffinyPokiaľ máme obyčajnú mydlovú hmotu a chceme dosiahnuť liečivých účinkov mydla, pridáme do rozohriatej mydlovej hmoty kokosový, arganový, olivový či konopný olej alebo napríklad bambusové či kakaové maslo.

Ďalej budeme potrebovať farbivo do mydiel, je len na vás, akú farbu si vyberiete. Pridáme tiež obľúbený éterický olej a ľubovoľné sušené kvety či bylinky, napr. levanduľu, nechtík, rumanček, okvetné plátky či pupene ruže, nevädze, medovku, materinu dúšku apod. Môžete skúsiť pridať tiež strúhanú citrónovú či pomarančovú kôru alebo mydlové vločky.

Ako na to?

mydlové muffinyMydlovú hmotu rozpustíme vo vodnom kúpeli. Do rozpustenej hmoty pridáme farbivo, éterický olej a drobné kúsky sušených kvetov.

Hmotu poriadne rozmiešame a nalejeme ju do pripravených suchých formičiek. Na povrch mydla položíme väčšie kúsky alebo celé sušené kvety. Mydlá necháme vo formičkách zhruba 30-60 minút stuhnúť.

Potom ich z formičiek vyberieme a vložíme ich do papierových košíčkov na muffiny.

Tipy


  • Je možné použiť aj transparentnú mydlovú hmotu, tá sa však ideálne nemá zahrievať nad 60 ° C, aby zostala číra. Do rozohriatej transparentnej hmoty môžeme pre dekoráciu pridať napríklad zrnká kávy, celé korenie ako škoricu, badián, kúsky citróna či pomaranča a pod.
  • Mydlo s prídavkom mletej kávy, maku, cukru či kozmetickým ílom poslúži ako peelingové mydlo.
  • Skúste si vytvoriť svoj vlastný originálny recept na domácu mydlovou hmotu. Pre jej výrobu potrebujete iba rôzne druhy masiel a olejov (napr. olivový a kokosový olej, bambucké či kakaové maslo a pod.).

Upozornenie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter. Web stránka akoapreco.com neručí a nie je zodpovedná za škody vzniknuté využitím informácií (čiastočným alebo úplným), ktoré sú uvedené v článku.

Vyskúšajte aj tieto recepty na jedlé muffiny:


Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.