Úvod / Voľný čas a hobby / Ako na kreslenie oči?

Ako na kreslenie oči?

návod na kreslenie očiAk neviete, ako na správne kreslenie oči, aby váš výtvor nevyzeral ako kresba dieťaťa, potom sú nasledujúce riadky určené práve vám. Môj postup ako kresliť oči vám pomôže, aby váš výtvor vyzeral vierohodne.

Čo je na kreslenie oči potrebné:


  • ceruzka a papier

Základy kreslenia

Najdôležitejšie pravidlo na kreslenie oči podľa predlohy (nech je to z papiera alebo podľa skutočnosti) je, aby ste kreslili to, čo vidíte, a nie to, čo si predstavujete. To znamená, že sa musíte zamerať na presné tvary.

kreslenieSkúste sa čo najdlhšie na predlohu pozerať, pretože ďalšie pravidlo je, pozerať sa na predlohu viac než na váš obrázok. Vo chvíli, keď sa na obrázok pozeráte viac než na predlohu, začnete si veci domýšľať a celý obrázok vám to rozhodí.

Vec, postava alebo napríklad aj zviera už nebudú vyzerať symetricky. A nakoniec ďalšie pravidlo: Hlavne kreslite to, čo vás baví, pretože bez nadšenia nemôže nikdy vzniknúť pekný obrázok.

Ako začať kresliť

Oči si dôkladne prezrite a zistite, kde sa nachádzajú tiene. Urobte si hrubú predstavu, kde zrejme budú oči. Nesmiete zabudnúť na tieň vedľa nosa. Stačí koreň nosa a ak chceme, tak si načrtneme aj obočie.

Kreslenie dúhovky

kreslenie očíPomocou tieňov vyznačte aj očné viečka, aby oči z obrázku “vystupovali”. Tieň zakreslite aj dovnútra oka, pretože tam dopadá svetlo. Tým dosiahnete okrúhleho tvaru oka.

Potom namaľujte dúhovku a opäť vytieňujte vnútornú časť. Pokiaľ má oko tmavú farbu, tak vnútro dúhovky vytieňujte tmavo.

Pokiaľ má oko svetlú farbu, tak dúhovku vytieňujte svetlejšie. Obočie domaľujte ostro orezanou ceruzkou, aby sa líšilo od oka.

Kreslenie zreničky a rias


Do vnútornej časti oka domaľujete zreničky s malým bielym miestom, ako znázornenie lesku. Namaľujete tiež riasy (rovnakou ceruzkou ako obočie). Dajte si pozor, aby riasy neboli moc pravidelné, nepôsobilo by to prirodzene. Nakoniec domaľujete tieň pod očami.

Ďalšie návody na kreatívne aktivity nájdete tu:

Ako na kreslenie oči?
5 (100%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *