Úvod / Kuchyňa / Ako vyčistiť medený riad?

Ako vyčistiť medený riad?

ako vyčistiť medený riadMedený riad, to je skvost a zaslúži si, aby bolo oň riadne postarané. Možno ste na jeho čistenie vyskúšali všeličo, ale stále to nie je také, ako by ste to chceli mať. Lesknúce, bez fľakov a škvŕn, alebo ich aspoň  čo najviac zneutralizovať. Aby tento riad mal punc výstavných kúskov, poradíme vám niekoľko čistiacich a účinných variantov. Ako vyčistiť medený riad?

Čo budete na čistenie medeného riadu potrebovať:


  • handra
  • soľ
  • citrón
  • prášok do pečiva
  • worcester
  • voda
  • ocot

Worcesterová omáčkačistenie medeného riadu

Áno, je to tá známa worcesterová omáčka, ktorá sa používa a pridáva ako príchuť do sviečkovej. Tak teda na hubku naneste tento worcester a potrite s ním medené hrnce, panvice alebo akýkoľvek druh medeného riadu.

Nechajte pôsobiť asi 5 minút a rozotierajte hubkou všade a dôkladne po riade a zároveň šúchajte. Nakoniec hrnce opláchnite a utrite dosucha.

Citrónová šťava a prášok do pečiva


Oboje zmiešajte, aby vznikla pasta, ktorá sa dá dobre rozotierať a aby na hrnci držala. Naneste ju na medený riad handričkou, nechajte najskôr pôsobiť asi 5 minút a potom handričkou znova pretierajte, najmä v oblasti úchytov, držiakov. Potom riad umyte horúcou vodou.

Soľ a ocot

ako umývať medený hrniecDo hrnčeka nalejte ocot a pridajte 3 plné lyžice soli. Zmes miešajte, kým sa nerozpustí. Potom medený riad týmto roztokom hubkou umyte, nechajte zase niekoľko minút pôsobiť a po tom drhnite dočista. Opäť umyte teplou alebo horúcou vodou.

Polovica citróna a soľ

Ak stále zostávajú na medenom riade nejaké škvrny, rozpoľte citrón, namočte ho tým rozrezaným do soli, nech sa bohato nabalí a tým citrónom škvrny drhnite. Opakujte znovu namočením do soli a stále drhnite. Potom dobre opláchnite.

Teraz už určite má medený riad ten správny lesk a šmrnc. Bude vyzerať skvele a honosne.

Odporúčané články:


Ako vyčistiť medený riad?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako grilovať na grile na drevenom uhlí

Ako grilovať na grile na drevenom uhlí?

Aj keď elektrické grily získavajú na popularite, stále existuje veľa tých, ktorí dávajú prednosť grilovaniu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *