Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať Blu-ray prehrávač?

Ako vybrať Blu-ray prehrávač?

vybrať Blu-ray prehrávač kvalitnePopularita Blu-ray je daná predovšetkým jednou dokonalou vlastnosťou a to je vysoké rozlíšenie. Je pekné, keď si môžeme prezrieť film vo vysokom rozlíšení. Pre mnoho ľudí je táto technológia však stále neznáma a vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý by im vyhovoval je tak trochu zložité. Rozhodne nie je vhodné prísť do obchodu s elektronikou a siahnuť po prvom lacnom Blu-ray prehrávači. Sú tu kritériá výberu, ktorých by ste sa mali držať.

Vybrať Blu-ray, ktorý prehrá vaše kompatibilné formáty


vyberajte Blu-ray s podporovanými formátmiKaždý Blu-ray prehrávač podporuje určité multimediálne formáty, pre vás sú dôležité predovšetkým video formáty. Pred nákupom si skontrolujte zoznam kompatibilných formátov a nekupujte prehrávač, ak ten váš formát nepodporuje. Zvyčajne iba lacné prehrávače majú obmedzený počet formátov.

Pamäťové disky

V mnohých prípadoch sa vám stane, že budete chcieť na Blu-ray prehrávači prehrávať aj iné veci ako HD filmy, napríklad fotky a videá z dovolenky. Pre tieto prípady sa uistite, či ak má prehrávač čítačku pamäťových kariet a USB výstup

3D televízie

Ak ste investovali svoje peniaze do 3D televízie, tak si určite budete chcieť vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý bude podporovať 3D formát, prípadne ho bude prehrávať správne. Vždy sa radšej spýtajte výrobcu, nie každý Blu-ray prehrávač má na obale napísané, ako je to s 3D filmami. Keď už vás majú bolieť oči z toľkého pozerania, nech to je aspoň z kvalitného formátu.

Podpora titulkov

Ak radi sledujete filmy s titulkami, ktoré napríklad sťahujete z internetu, vyberte taký prehrávač, ktorý podporuje ich formát.

Zvuk

blu-ray s mnohými vstupmiUistite sa, aby vaša zostava Blu-ray prehrávača, reproduktorov aj receiveru, bola schopná spracovať bezdrôtovú kompresiu zvuku, ktorá zaručí vyššiu kvalitu. Podporovaný by mal byť tiež codec 7.1 a nie iba 5.1. Pokiaľ máte kvalitnejšie reproduktory, tak zvážte, či si nechcete radšej vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý bude na to stavaný.

Ovládanie a prepojenie s PC

Každý výrobca ponúkne iné menu, aj to môže byť jedno z kritérií, ktoré ovplyvnia váš výber. Pokiaľ chcete prehrávač synchronizovať s počítačom, tak si overte, či sa vám táto možnosť vôbec ponúka.

Vybrať Blu-ray si musíte aj podľa výrobcu a ceny


Nikdy nekupujte Blu-ray prehrávač neznámej značky, odporúčané sú Philips, Toshiba, LG, Sony a Panasonic. Tiež sa držte cien, nikdy nekupujte najlacnejší prehrávač v ponuke. Nakupujte buď prehrávač v strednej cenovej relácii a alebo drahšie, cena sa vždy výrazne premietne na kvalite. Tak ako sa opatrne vyberá čo najlepší televízor, tak musíte dobre zvážiť, ktorý Blu-ray prehrávač je pre vás ten najlepší.

Ako vybrať Blu-ray prehrávač?
4.97 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako správne vybrať hodinky pre priateľku

Ako vybrať hodinky pre priateľku?

Svoju partnerku milujete, avšak ani za svet vám nenapadne, aký darček jej venovať, aby ste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *