Úvod / Cestovanie / Ako stráviť pekný víkend v Českých Budějoviciach?

Ako stráviť pekný víkend v Českých Budějoviciach?

České BudejoviceJuhočeský kraj, najmä pobyt v Českých Budějoviciach, je magnetom pre mnohých turistov od nás aj zo zahraničia. České Budějovice sú vyhľadávané pre svoje historické jadro s mnohými cirkevnými, renesančnými a barokovými stavbami. Vzdialený cieľ nemusíte dostať hneď. Ak plánujete cestu do Českých Budejovíc a pôjdete cez Prahu, môžete využiť hotel Praha 7 na prespanie.

Kde začať v Českých Budějoviciach?


Víkend v Českých Budějoviciach začnite poznávaním centra mesta. Samotné Námestie Přemysla Otakara II. je plné stôp veľmi dávnej histórie. Uprostred námestia zahliadnete Samsonovu fontánu zo 18. storočia, kde Samson zápasí s levom. Blízko studne je vsadený bludný kameň a predtým rovnaké miesto slúžilo pre šibenicu.

 pobyt-v-Českých-BudějoviciachPriečelie radnice zdobia sochy Múdrosti, Opatrnosti, Statočnosti a Spravodlivosti. Čiernu vežu určite neprehliadnete, pretože má výšku 72 metrov a vo veži visí celkom päť zvonov. Vystúpte na vrchol veže a rozhliadnite sa po meste a okolí. Blízko nájdete aj barokový chrám svätého Mikuláša zo 17. storočia.

Prejdite sa kúsok ďalej a zastavte na Piaristickom námestí s dominikánskym kláštorom a s kostolom Obetovania Panny Márie, s Bielou vežou a zbrojnicou. Než skončíte dnešnú prehliadku mesta, skúste ešte Panskú ulicu s Rabenštejnskou vežou zo 14. storočia.

Čo robiť a čo si pozrieť v Českých Budějoviciach?

Prvý deň poznávania máte za sebou. Zájdite na miesto, kde máte vami objednaný hotel České Budějovice a vyspite sa na ďalšie ranné preskúmavanie okolia.

víkend v Českých BudějoviciachČeské Budějovice majú aj prírodné zaujímavosti, ktoré vám nesmú uniknúť. Mesto a okolie eviduje osem pamätných stromov. Na severozápadnom okraji mesta sa vyberte do prírodnej rezervácie Vrbenský rybníky so štyrmi veľkými rybníky, mokrade a lúkami. Prejsť sa tu môžete po náučnom chodníku „Po hrádzach Vrbenských rybníkov.“

Po hodinách v prírode určite vyhladnete, ale reštaurácie České Budějovice vás pohostia rôznymi druhmi jedál, pochopiteľne nechýba ani špeciality z regiónu.

Pár tipov na záver


Nech už sa budete kochať akýmikoľvek krásami v tomto okolí, bezpečnosť je prvoradá. Dajte si preto pozor na svoje doklady, peňaženku a pod. Pretože nech sa cítite akokoľvek uvoľnene, nikdy neviete, koho stretnete, popr. čo sa vám môže prihodiť.

Taktiež nezabudnite na orientáciu v teréne, dobre sa pripravte ak cestujete z ďaleka a užívajte si krásu tohto miesta.

Ako stráviť pekný víkend v Českých Budějoviciach?
4.9 (97.78%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako na chutné jedlo aj pod stanom

Ako na chutné jedlo aj pod stanom?

Ak idete na dovolenku pod stan, určite nebudete mať obvyklé vybavenie vašej kuchyne. Ďalším obmedzením …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *