Úvod / Práca a vzdelanie / Ako sa stať modelkou?

Ako sa stať modelkou?

ako sa stať modelkouAsi všetci poznáme príbehy niektorých topmodeliek, ktoré na ulici oslovil fotograf a zvyšok už sa odohrával na stránkach Vogue. To sú ale veľmi vzácne výnimky. Drvivá väčšina modeliek sa k svojej kariére dostala inak a stálo ich to veľa driny a odriekania. Ste pripravení toto podstúpiť? Potom si prečítajte, ako sa dostať pred svetové objektívy. Rady ako sa stať modelkou krok za krokom.

Kariéra modelky


O kariére modelky je dobré uvažovať čo najskôr. Na Slovensku začínajú dievčatá s modelingom okolo 15 rokov, v zahraničí je táto hranica ešte o 2 roky nižšia. Predpokladom je výška minimálne 170 centimetrov, ideálne nad 175.

Čomu sa vyvarovať a čo robiť

líčenie modelkyVyvarujte sa piercingu a tetovania! Kúpte si topánky na vysokom podpätku a trénujte chôdzu. Ideálne je sledovať sa pri chôdzi v zrkadle a porovnávať ju so zábermi z profesionálnych prehliadok.

Začnite sa venovať zdravému životnému štýlu a pohybu, aby ste dosiahli optimálnu postavu a zbavili sa prípadných kíl navyše. U modeliek sa kladie dôraz na štíhlu postavu. BMI sa často pohybuje na spodnej hranici normálnej váhy.

Modelingové agentúry


Vyhľadajte si na internete agentúru najbližšiu vášmu mestu, chodievajte pravidelne na kastingy a zúčastnite sa aj súťaží krásy, odkiaľ sa modelky často regrutujú. Osloviť agentúru môžete aj sami. Stačí vybrať reprezentatívne fotografie a zaslať ich emailom.

fotenie modelkyVeľa agentúr má na svojich stránkach kontaktný formulár, cez ktorý sa dá prihlásiť k spolupráci. Fotografie nemusíte mať od profesionála. Ak sa agentúra rozhodne spolupracovať, väčšinou ponúkne vytvorenie profesionálneho portfólia fotografií.

Modelky – a hlavne tie začínajúce – často musia absolvovať zdĺhavé kastingy. Najdôležitejšou radou je tváriť sa vždy príjemne, aj keď musíte stáť celý deň vo vysokých podpätkoch. Okrem chôdze a postavy tiež rozhoduje výraz.

Základom je prirodzený vzhľad. Módny fotograf dokáže rozpoznať tvár vhodnú pre modeling hlavne bez nánosov make-upu a bez vrstvy farby na vlasy.

Vzdelanie

Dobrým predpokladom, aby ste sa stala modelkou, je znalosť cudzích jazykov, predovšetkým angličtiny. Ak totiž modelka vycestuje do zahraničia, ide sama a agentúra ju na prácu len vysiela. Modelka by mala vedieť vypočuť fotografove pokyny.

Upozornenie


Modelingovú agentúru si najskôr dobre preverte, nájdite si jej recenziu, kontaktujte modelky, ktoré s ňou spolupracujú. V žiadnom prípade sa nenechajte pozývať na fotenie od fotografov, ktorí vás náhodne oslovia na ulici. Vezmite si vizitku a pred schôdzkou získajte referencie.

Chudnite len pod dohľadom odborníkov! Modelky majú často krát BMI v kategórii podvýživy, čo môže byť veľmi nebezpečné pre celkový zdravotný stav.

Ako sa stať modelkou?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

tlačová konferencia - pozvaní novinári

Ako zorganizovať tlačovú konferenciu?

Ak chcete verejnosť upozorniť na udalosti, ku ktorým došlo vo vašej spoločnosti, ideálne riešenie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *