Úvod / Prečo / Prečo usychajú listy u muškátov?

Prečo usychajú listy u muškátov?

prečo usychajú listy u muškátovMuškáty patria medzi najobľúbenejšie rastliny, ktoré doma pestujeme. Ich pestovanie je pomerne jednoduché. Pri zlých podmienkach a nedostatočnej starostlivosti sa u nich ale prejavuje usychanie. Ich listy v tomto prípade menia farbu, žltnú alebo červenajú. Prečo usychajú listy u muškátov?

Postup pestovania muškátov


Muškáty by mali byť pestované na mieste, kde je dostatok svetla. Cez leto, kedy je vonku teplo, je vhodné ich umiestniť na slnečné miesto.

Ak bývate v bytovom dome, stačí ich umiestniť na balkón alebo na okenné parapety. V zimných mesiacoch ich  presuňte dovnútra, aby ich nezastihli mrazy. Ideálna teplota v zime je pre muškáty okolo 10 stupňov Celzia.

Muškáty potrebujú pravidelne zalievať, avšak so zálievkou sa to nesmie preháňať. Počas leta zalievajte až po tom, čo substrát v kvetináči preschne.

V žiadnom prípade nesmú byť rastliny po dlhšiu dobu v premočenej zemine. Rastliny nie je doporučované ani rosiť.

Žltnutie listov

pekné muškátyŽlté listy muškátov naznačujú, že majú nedostatok vlahy. Ak sú žlté, avšak na prvý pohľad pevné, je príčinou práve nedostatočný prísun vody. Ak sú nahnité a mäkké, je príčina presne opačná, v tomto prípade ich zalievate príliš.

Červenanie listov

Červenkasté okraje listov zapríčiňuje nízka teplota. Červená farba sa okrem listov môže vyskytovať tiež na základoch stoniek.

Čo je potrebné, aby listy muškátov nežltli?


Dôležité je správne a primerané zalievanie. Rastlina sa nesmie topiť vo vode, na druhej strane ale zemina nesmie byť úplne vyprahnutá.

Podstatný je tiež dostatok svetla. Muškáty by mali byť na mieste, ktoré je dobre odvetrávané.

V opačnom prípade sa môžu objaviť na ruboch listov škvrny či pleseň.

Prečo usychajú listy u muškátov?
4.82 (96.47%) 17 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako pestovať zornice

Ako pestovať Amarylis čiže Hippeastrum/zornicu?

Nádherne veľké a výrazné kvety týčiace sa na pevnej stonke, to sú Amarylis. Amarylis sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *