Úvod / Šport / Ako posilniť panvové dno?

Ako posilniť panvové dno?

panvaPanvovým dnom sa rozumie skupinka svalov, ktorá sa nachádza na „dne“ nášho tela. Tieto svaly nájdeme v blízkosti močovej trubice a konečníka. Slúžia nám k opore chrbtice a tiež na držanie vnútorných orgánov. Je preto dôležité ho posilňovať, keďže jeho ochabnutie môže byť spúšťačom inkontinencie, a dokonca s ním môžu súvisieť aj vaše problémy s boľavým chrbtom. Jeho posilňovanie tiež zlepšuje ženský sexuálny život. Nemusíte sa báť, že budete musieť tráviť hodiny v posilňovni. Poďme si spolu precvičiť panvové dno .

Základná poloha


Najlepšie bude, keď začnete s cvičením doma. Pustite si nejakú relaxačnú hudbu a ľahnite si na podložku s pokrčenými nohami, tak aby vám to bolo pohodlné. Potom upokojte svoj dych a chvíľu sa naň sústreďte. S plynulým dýchaním pomaly uvoľníte nielen panvové dno, ale i celé telo.

poznaj svoje panvové dnoZačíname

Teraz môžete začať aj s posilňovaním panvového dna. Ide o veľmi jednoduché cvičenie, na ktorého princíp čoskoro prídete. Jednoducho v rovnakom rytme s dychom vtiahnite do seba všetky svoje otvory (konečník, pošvu a močovú trubicu). A s výdychom je zase povoľte. Stiahnutie opakujte minimálne 10 krát každý deň (kľudne aj niekoľkokrát denne). Až sa stanete v tomto cvičení profesionálom, tak môžete svaly sťahovať aj viackrát.

Panva hore

Začiatok je rovnaký ako v prvom cvičení. Cvičenie sa líši tým, že zdvihnete panvu hore a v tejto pozícii stiahnete svoje panvové dno, čím vlastne podsadíte panvu. Cvik robte v súlade s dychom.

Každodenný ruch


cvikySvaly panvového dna môžete posilňovať kedykoľvek a kdekoľvek, pretože to sa deje vo vnútri vás a nikto nevie, čo robíte. Cestujete autobusom? Čakanie na neho je tá pravá chvíľa pre vás. Môžete si tak skrátiť nudnú chvíľku a zároveň urobiť pre seba niečo zdravé.

Panvové dno sa dá posilňovať v mnohých pozíciách. V článku sú spomenuté dve najzákladnejšie.

Ako posilniť panvové dno?
4.96 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

mrle

Ako spoznať mrle?

Mrľa detská, alebo skrátene mrle, ktoré sa však vyskytujú aj u dospelých, sa prenáša buď …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *