Blog Archives

Ako pripraviť šalát Caesar?

ako pripraviť šalát Caesar

Recept na šalát Caesar má dnes neskutočne veľa najrôznejších verzií. Viete však, ako vyzeral pôvodný recept na Ceasar šalát? Tento šalát vznikol v roku 1924 v USA a vznikol úplne náhodne. Keď jednému talianskemu kuchári v deň osláv Nezávislosti (4.7.) došlo jedlo, ktoré mal na ten deň pripravené, a tak sa rýchlo snažil situáciu zachrániť tým, čo mu vtedy v kuchyni zostalo. Zámerom kuchára bolo, aby Caesar šalát spojil dohromady …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť šalát choriatiki?

ako rýchlo a správne pripraviť šalát choriatiki

Choriatiki je klasický grécky šalát z paradajok, cibule, uhorky, olív, fety a veľkého množstva olivového oleja. Hodí sa k rybám, pečenému a grilovanému mäsu, ale aj len tak. Podávaný je s čerstvým bielym pečivom. A jeho prípravu zvládne aj úplný začiatočník. Ako pripraviť šalát choriatiki?

Čítať ďalej »

Ako pripraviť šalát s pečenou repou?

recept na šalát s pečenou repou

Repa je veľmi zdravá zelenina, na tom sa určite zhodneme, ale jej obľúbenosť už nie je tak jednoznačná. Mnohí z nás si ju vybavia predovšetkým zo školských jedální, kde v nakladanej podobe sprevádzala kopčeky rizota. Táto, mnohokrát nie príliš chutná rola, jej však veľmi ukrivdila. Červená repa je nielen zdravá, ale je možné ju pripraviť aj veľmi chutne a nápadito. Záleží len na fantázii. Šalát s pečenou repou síce vyžaduje …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť klasický waldorfský šalát?

ako urobiť waldorfský šalát

Stopkový zeler, guľôčky hrozna, orechy a trocha majonézy … Tak nejako si predstavuje waldorfský šalát väčšina Slovákov. Nie je to ale tak úplne správny dojem, pretože pôvodný recept je o niečo zložitejší, ale tiež lahodnejší. Ako pripraviť klasický waldorfský šalát?

Čítať ďalej »

Ako urobiť vitamínový šalát z kyslej kapusty?

ako urobiť vitamínový šalát z kyslej kapusty

Počas zimných mesiacov je ľudský organizmus vystavený veľkej záťaži. Preto nesmiete podceniť prísun vitamínov, ktoré podporujú celkovú imunitu. V opačnom prípade sa skôr či neskôr dostaví únava a ochorenie. Výdatným zdrojom vitamínov je šalát z kyslej kapusty. Práve ten si dnes predstavíme, a to hneď v 2 variantoch. Ako urobiť vitamínový šalát z kyslej kapusty? 

Čítať ďalej »

Ako urobiť melónový šalát so šunkou?

melónový šalát so šunkou

Na tento ľahký letný šalát budete potrebovať červený aj žltý melón, permskú šunku a portské víno. Táto kombinácia vtlačí tomuto letnému šalátu jedinečnú chuť. Vyskúšajte melónový šalát so šunkou a budete naozaj prekvapení ako skvelo chutí.

Čítať ďalej »